W styczniu 10. edycja Amber Cup. Lechia gospodarzem turnieju w Ergo Arenie

9 stycznia 2016 roku w Ergo Arenie odbędzie się 10. edycja halowego turnieju piłkarskiego Amber Cup. Rolę gospodarza pełnić będzie Lechia Gdańsk.

Polub nas na Facebooku

Poprzednie edycje turnieju odbywały się w hali Gryfia w Słupsku, jednak ze względów infrastrukturalnych postanowiono, że zmagania zostaną przeniesione do ERGO Areny.

Formuła turnieju pozostaje bez zmian. Udział bierze osiem drużyn, które dzielone są na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy z każdej z nich awansują do półfinału. Następnie grany jest mecz o 3. miejsce i wielki finał.

Na razie swój udział potwierdziły Lechia Gdańsk, Drutex-Bytovia Bytów, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Chojniczanka Chojnice. Prawdopodobnie w niedługim czasie do tego grona dołączą Górnik Łęczna i Śląsk Wrocław. Były również prowadzone rozmowy z jednym zagranicznym zespołem. Temat - jak na razie - upadł, ale niczego nie można wykluczyć.

Lechia zazwyczaj przystępowała do Amber Cup w młodzieżowym składzie. Ostatni raz biało-zieloni zagrali w Słupsku w naprawdę mocnym zestawieniu w 2011 roku, gdy w kadrze znalazło się miejsce m.in. dla Rafała Janickiego, Piotra Wiśniewskiego, Deleu czy Wojciecha Pawłowskiego. Biało-zieloni zajęli wówczas pierwsze miejsce, podobnie zresztą jak dwa lata później. Z kolei w 2012 roku doszli do finału, w którym jednak przegrali z Grosik Team (czyli zespołem prowadzonym przez Kamila Grosickiego) 0:3. Podczas 10. edycji Amber Cup wszystkie zespoły mają stawić się w najsilniejszych składach.

Impreza będzie biletowana, jednak kibice będą mogli liczyć na różne atrakcje, będzie do wygrania dużo nagród, pamiątek. Będzie także dużo niespodzianek stricte dla fanów gdańskiej Lechii. Na pewno nikt nie będzie się nudził w sobotę 9 stycznia w ERGO Arenie. Prowadzone są również rozmowy z telewizją.

Zwycięzcy poprzednich edycji:

2015 - Graham Sierakowice

2014 - Mściwoj Kartuzy

2013 - Lechia Gdańsk

2012 - Grosik Team (w finale 3:0 z Lechią Gdańsk)

2011 - Lechia Gdańsk

2010 - Wisła Kraków

2009 - Gryf Słupsk

2008 - Unity Line Szczecin

2006 - Puma TeamKIM PAN JEST, PANIE VON HEESEN? [SYLWETKA]