Piłkarz Lechii kapitanem reprezentacji Polski do lat 15

Zawodnik Lechii Maciej Marek był kapitanem reprezentacji Polski do lat 15 w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Irlandii. W spotkaniu wystąpiło też dwóch zawodników Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk - Marcin Wiśniewski i Krystian Espersen. Biało-czerwoni wygrali 2:1.
Mecz rozegrany został w Blackrock niedaleko Dundalk. Lepiej zaczęli go Irlandczycy, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie po strzale Seana Anthonego Brennana. Sześć minut później wyrównał Oskar Nowak z Lecha Poznań, natomiast w 52. minucie zwycięską bramkę dla Polski zdobył jego kolega klubowy Wiktor Pleśnierowicz.

Marek, który pełnił funkcję kapitana zespołu, a także Wiśniewski przebywali na boisko pełne 80 minut (w tej kategorii wiekowej gra się 2x40 minut). Z kolei Espersen pojawił się na boisku w 59 min zmieniając Macieja Rosołka.

Oba zespoły po raz drugi zmierzą się w czwartek również w Blackrock. Początek meczu o godz. 13.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?