Gerson: Po raz pierwszy w karierze strzeliłem zwycięskiego gola

Jednym z najlepszych zawodników Lechii w wygranym 1:0 meczu ze Śląskiem Wrocław był Gerson. Nie tylko bardzo dobrze spisywał się w defensywie, ale zdobył również zwycięską bramkę. - Zdarzyło mi się to po raz pierwszy w życiu - przyznał po spotkaniu szczęśliwy Brazylijczyk.
Gerson nie strzelił w swojej karierze zbyt dużo bramek. Dla Lechii zdobył drugą - pierwszy raz trafił do siatki w poprzednim sezonie w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin w grupie mistrzowskiej (goście wygrali 3:1). Dlatego gol zdobyty ze Śląskiem sprawił mu dużo radości, także z jeszcze jednego wyjątkowego powodu.

- Jeszcze nigdy nie zdobyłem jedynego, zwycięskiego gola meczu. Po raz pierwszy w życiu zdarzyła mi się taka sytuacja, dlatego moja radość jest tym większa. Ale przede wszystkim cieszy mnie, że w końcu wygraliśmy - podkreślił Gerson, który z każdym meczem potwierdza, że powoli wraca do swojej najwyższej formy. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, szukał jej dość długo. Ze Śląskiem znów zagrał bardzo dobry mecz.

- Rzeczywiście z każdym spotkaniem czuję się coraz lepiej, ale nie chcę tutaj mówić, że ktoś zagrał dziś lepiej, a ktoś gorzej. Według mnie wszyscy wypadli dziś dobrze, a jako zespół zagraliśmy spotkanie, które zasłużenie przyniosło nam zwycięstwo. Dla nas najważniejsze było dziś zdobycie trzech punktów i to, że wreszcie zagraliśmy na zero z tyłu. Pięć porażek z rzędu to dla każdego zespołu i każdego piłkarza bardzo trudna i bolesna sytuacja. Cieszę się, że wreszcie przerwaliśmy tę fatalną passę - przyznał Brazylijczyk.

Lechię w meczu ze Śląskiem ponownie dopadła największa bolączka, czyli brak skuteczności. Przez to jej kibice do końca drżeć musieli o wynik. Tym bardziej, że w końcówce goście stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki.

- W większości meczów mamy sporo sytuacji do zdobycia bramki, ale nie zawsze udaje się je wykorzystać. Dziś było podobnie, ale prawdę mówiąc nie musimy strzelać wielu goli, możemy każdy mecz wygrywać po 1:0 i to będzie nas zadowalać - podsumował Gerson.

JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE