Lechia na zimowy obóz wyjedzie do Turcji. Zagra tam z rywalami z Niemiec i Szwajcarii

Do końca rozgrywek ekstraklasy zostały w tym roku jeszcze dwie serie spotkań. Tymczasem wiemy już, gdzie piłkarze Lechii wybiorą się na zimowy obóz. Trafiło na Turcję.
Jak wiadomo, z racji klimatu ciężko przygotowywać się do rundy wiosennej w Polsce. Stąd też piłkarze Lechii po zakończeniu grudniowych spotkań i po urlopach udadzą się na zgrupowanie do Turcji. Gdańszczanie, być może już pod wodzą nowego trenera, przebywać będą w Side w dniach 15-26 stycznia.

Zaplanowane są również trzy mecze sparingowe, wszystkie z zagranicznymi rywalami: niemieckim FC St. Pauli (17 stycznia) oraz dwoma zespołami z ligi szwajcarskiej - FC Vaduz (19 stycznia) oraz FC Thun (23 stycznia). Po powrocie do kraju Lechię czeka jeszcze co najmniej jedno spotkanie towarzyskie - z Olimpią Grudziądz (30 stycznia).

Tymczasem na gdańskich obiektach biało-zieloni przygotowują się do ostatniego w 2015 roku meczu na Stadionie Energa Gdańsk przeciwko Wiśle Kraków (sobota, godz. 18). Trener Dawid Banaczek powinien mieć do dyspozycji całą kadrę, bowiem urazy Pawła Stolarskiego i Aleksandara Kovacevicia nie okazały się groźne. Obaj trenują już z drużyną.

BIENIUK, ŻEWŁAKOW... KIEDYŚ PODPORY SWOICH KLUBÓW, TERAZ W INNYCH ROLACH