Jakie zespoły z zagranicy zagrają w Amber Cup? Trwają rozmowy z uczestnikiem Ligi Mistrzów

Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja halowego turnieju piłkarskiego Amber Cup, którego finał odbędzie się 9 stycznia w ERGO Arenie. Wiemy już, że zmagania pokaże telewizja Polsat, natomiast organizatorzy prowadzą intensywne rozmowy z uczestnikiem Ligi Mistrzów BATE Borysów.

Polub nas na Facebooku

To byłby nie lada hit. Organizatorzy Amber Cup prowadzą zaawansowane rozmowy z BATE, które jesienią występowało w fazie grupowej Champions League (zajęło czwarte miejsce z dorobkiem czterech punktów, ale rywali miało bardzo wymagających: FC Barcelona, AS Roma i Bayer Leverkusen).

Białorusini wstępnie wyrazili chęć przyjazdu do Polski i jest bardzo prawdopodobne, że to oni uzupełnią turniejową obsadę. W dalszym ciągu pozostanie jednak jedno wolne miejsce, ale niewykluczone, że zajmie je jedna z drużyn polskiej ekstraklasy. Wymienia się m.in. Górnik Zabrze i Górnik Łęczna. Definitywnie upadł zaś temat sprowadzenia drużyny z Łotwy. To wszystko potwierdza, że styczniowe zmagania w ERGO Arenie będą najlepszymi w historii.

Przypomnijmy, że swój udział w turnieju potwierdziły do tej pory Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Chojniczanka Chojnice, Drutex-Bytovia Bytów i Fabryka Futbolu. Z kolei eliminacje w Słupsku wygrały zespoły El-Auta z Poznania oraz AZS UG Gdańsk, które o udział w wielkim finale powalczą 9 stycznia, już w ERGO Arenie. W obu ekipach znajduje się kilka znanych nazwisk z boisk piłkarskich czy beach soccera.

Rozmowa z Danielem Kaniewskim, dyrektorem generalnym Amber Cup.

Kilka dni temu poznaliśmy też stację telewizyjną, która pokaże X edycję Amber Cup. Została nią stacja Polsat (turniej pokazany zostanie na antenie Polsat Sport News), choć jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej wydawało się, że najbliżej wywalczenia kontraktu jest TVP.

Przypominamy, że od 27 listopada można nabywać bilety na X edycję Amber Cup.

Tradycyjnie już na parkiecie zaprezentują się artyści sceny i estrady, a zmagania sportowców uświetnią koncerty oraz konkursy dla kibiców. Ambasadorami jubileuszowej edycji "Amber Cup" zostali reprezentanci Polski - Kamil Grosicki, Sebastian Mila oraz Karol Linetty. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej, wsparcia udzielili prezes Zbigniew Boniek oraz dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan.