Efektowny gol byłego piłkarza Lechii w 2. Bundeslidze [WIDEO]

Były napastnik Lechii Gdańsk Antonio Colak strzelił bramkę dla Kaiserslautern w meczu 2. Bundesligi z Eintrachtem Brunszwik. Chorwat ładnym strzałem z woleja ustalił wynik spotkania na 1:1.
Colak piłkarzem Lechii był w poprzednim sezonie. Zagrał w 30 ligowych meczach, w których zdobył 10 bramek i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, nie tylko jako zawodnik, ale również jako człowiek. Gdański klub chciał go zatrzymać na kolejny sezon, ale nieco inne plany wobec piłkarza miał jego agent.

22-letni Chorwat w przerwie letniej wylądował w klubie 2. Bundesligi 1.FC Kaiserslautern, gdzie jak do tej pory jest raczej rezerwowym. W obecnym sezonie ligowym wystąpił w 12 meczach (na 17, w których mógł zagrać), z czego pięć razy wychodził w podstawowym składzie. W sumie spędził na boisku 544 minuty. Zdołał w tym czasie zdobyć trzy bramki, tą trzecią w ostatnim tegorocznym meczu FCK na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik. Na kwadrans przed końcem Colak (wszedł na boisko w 63 min za polskiego napastnika Kacpra Przybyłko) wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i ładnym strzałem z woleja pokonała bramkarza gospodarzy, innego Polaka Rafała Gikiewicza.

Po 19. kolejkach Kaiserslautern zajmuje w tabeli 8. miejsce, mając siedem punktów straty do dającej prawo gry w barażach o awans do Bundesligi pozycji 3. (zajmuje ją Norymberga). Do lidera - zespołu Red Bull Lipsk - strata wynosi już 15 punktów. Colak jest trzecim strzelcem zespołu - więcej goli mają tylko Przybyłko (5) oraz Luksemburczyk Maurice Deville (4).

Skrót meczu Eintracht - Kaiserslautern (bramka Colaka od 3:38)

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?