Lechia rozegra w przerwie zimowej co najmniej pięć sparingów. Dwa mecze na Traugutta

Znamy coraz więcej szczegółów zimowych przygotowań piłkarzy Lechii Gdańsk. Wiadomo, że po powrocie z obozu w Turcji (15-26 stycznia) rozegrają oni co najmniej dwa mecze sparingowe - z Olimpią Grudziądz (30 stycznia) oraz Zawiszą Bydgoszcz (6 lutego). Oba odbędą się na stadionie przy ul. Traugutta
Piłkarze Lechii po świąteczno-noworocznej przerwie do treningów wrócić mają 8 stycznia. Chyba, że nowy trener, którego nazwisko poznamy w najbliższych dniach (najpóźniej na początku stycznia), zarządzi, że pierwsze zajęcia odbędą się nieco wcześniej.

9 stycznia zespół biało-zielonych wystąpi w halowym turnieju Amber Cup w Ergo Arenie, natomiast 14 stycznia uda się na zgrupowanie do Turcji, gdzie przebywać będzie do 26 stycznia. Tam rozegra trzy mecze sparingowe: z niemieckim St. Pauli (17 stycznia) oraz z dwoma zespołami ligi szwajcarskiej - FC Vaduz (19 stycznia) oraz FC Thun (23 stycznia).

Po powrocie ze zgrupowania w planach są jeszcze dwa mecze kontrolne - 30 stycznia z Olimpią Grudziądz i 6 lutego z Zawiszą Bydgoszcz. Oba odbędą się na stadionie przy ul. Traugutta.

Być może na przełomie stycznia i lutego zespół uda się na jeszcze jeden krótki obóz (6-7 dni). Czy odbędzie się on w Polsce czy za granicą zależeć od warunków atmosferycznych panujących w tym czasie w naszym kraju.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII