Sport.pl

Mijający rok okiem Jakuba Wawrzyniaka

Ósmy wśród dziesięciu najlepszych sportowców Gdańska Jakub Wawrzyniak ocenia rok 2015 w wykonaniu Lechii. Jaki był?
Podczas XIII Gdańskiej Gali Sportu wyróżnionych zostało jeszcze czterech innych piłkarzy biało-zielonych. Dziewiąte miejsce w kategorii sportowiec roku zajął Ariel Borysiuk, nadziejami roku zostali m. in. Adam Buksa, Adam Chrzanowski i Paweł Stolarski.

- Nie spodziewałem się, że znajdę się w gronie wyróżnionych sportowców i bardzo dziękuję jurorom, którzy zdecydowali się mnie do niej wybrać. Chciałbym pogratulować całej sportowej rodzinie Gdańska. A jako piłkarz Lechii mogę obiecać, że postaramy się, by na przyszłorocznej gali grupa piłkarzy biało-zielonych była reprezentowana jeszcze liczniej - mówi w rozmowie z Lechia.pl Jakub Wawrzyniak.

Lewy obrońca biało-zielonych podsumował również mijający rok w wykonaniu Lechii i reprezentacji Polski.

- Jeśli chodzi o występy w klubie, to na pewno pozostaje spory niedosyt. Mogliśmy pokusić się o zajęcie wyższego miejsca w tabeli na koniec poprzednich rozgrywek. Nie mogę być także usatysfakcjonowany z tego, jak zakończyliśmy 2015 rok. Z drugiej strony możemy być zadowoleni z naszej reprezentacji. W kadrze zrealizowaliśmy postawiony cel, czyli wywalczyliśmy awans na Euro 2016. To zdecydowanie najprzyjemniejszy moment w mojej dotychczasowej przygodzie reprezentacyjnej - ocenia Wawrzyniak.Więcej o: