Były piłkarz Lechii wreszcie odpalił w Turcji. Trzy ładne bramki w krótkim czasie [WIDEO]

Były napastnik Lechii Patryk Tuszyński od tego sezonu występuje w klubie tureckiej ekstraklasy Rizespor. Początki w nowym klubie miał trudne, ale w czterech ostatnich meczach zdobył trzy bramki - jedną w lidze i dwie w Pucharze Turcji.
Tuszyński, który w sumie spędził w Lechii dwa lata (z przerwą na wypożyczenie do I-ligowej Sandecji Nowy Sącz) to jeden z wyrzutów sumienia kierownictwa gdańskiego klubu. Nigdy nie był tu specjalnie ceniony, a kiedy dostał poważną szansę i zagrał bardzo przyzwoitą rundę wiosenną sezonu 2013/14 (w sumie siedem goli), w przerwie letniej lekką rączką został oddany do Jagiellonii. W przeciwną stronę powędrował Adam Dźwigała, a Lechia jeszcze dopłaciła klubowi z Białegostoku ok. 250 tys. euro.

W zespole Michała Probierza talent Tuszyńskiego rozkwitł w pełni. W sezonie 2014/15 był jednym z najlepszych zawodników Jagiellonii, zdobył dla niej 15 goli i natychmiast wzbudził zainteresowanie zagranicznych klubów. Ostatecznie przeniósł się do tureckiego Rizesporu, a kwota transferu opiewała na ok. milion euro.

Początki w Turcji były dla niego trudne. Tuszyński grał mało, w lidze zadebiutował dopiero w 10. kolejce. Pod koniec września zdobył swojego pierwszego gola (w spotkaniu Pucharu Turcji), ale na dobre odpalił dopiero w ostatnich dniach.

Najpierw dwukrotnie trafił w kolejnych meczach Pucharu Turcji. W wygranym 4:1 spotkaniu z Bucasporem strzałem głową zdobył gola na 1:0:

Potem w starciu z Mersin Idmanyurdu (zakończonym remisem 2:2) zaliczył cudowne trafienie lewą nogą - znów na 1:0:

Wreszcie w starciu z Istanbul BB strzelił swoją pierwszą ligową bramkę, w 88 minucie zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo 2:1. Tym razem gola zdobył strzałem prawą nogą, czym potwierdził, że jest napastnikiem wyjątkowo wszechstronnym.

W tabeli tureckiej ekstraklasy Rizespor zajmuje obecnie 8. miejsce. Do zespołu zajmującego pozycję 4. (Kasimpasa) - dającą prawo gry w europejskich pucharach - traci sześć punktów.