Ostatni trening w Gdańsku i Lechia udała się na obóz. W autokarze znalazło się 26 zawodników

W czwartek rano piłkarze Lechii odbyli ostatni trening w Gdańsku przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. Najpierw biało-zieloni udają się autokarem do Szczecina, gdzie czeka na nich nocleg. Dzień później, już z Berlina polecą do Side. Obóz potrwa 26 stycznia.

Polub nas na Facebooku

Lechia w Turcji przebywać będzie 11 dni. W tym czasie gdańszczanie rozegrają trzy spotkania kontrolne (17.01 z FC Sankt Pauli, 19.01 z FC Vaduz i 23.01 z FC Thun).

Wielkich zmian na pewno nie będzie w sztabie szkoleniowym. Do zespołu dołączy jedynie trener od przygotowania fizycznego Michał Adamczewski (wcześniej pracował m.in. w Koronie Kielce). Trenerem bramkarzy pozostanie Andrzej Woźniak, a blisko drużyny cały czas będą Dawid Banaczek i Maciej Kalkowski, chociaż ich role nie są jeszcze podzielone.

Niewykluczone też, że podczas zgrupowania do zespołu dołączą nowi zawodnicy.

- To nie jest tak, że dopiero co przyjechałem i od razu powiem, kto za co odpowiada. Poznajemy się nawzajem, tak samo jest z piłkarzami, tak samo ze sztabem szkoleniowym. Na pewno jakoś podzielimy się pracą - powiedział trener Lechii Piotr Nowak.

W kadrze na zimowe zgrupowanie znalazło się miejsce m.in. dla Nevena Markovicia. To może dziwić, ponieważ menedżer kadry Marek Jóźwiak wyraźnie podkreślił, że czynione są starania, by rozwiązać z Serbem kontrakt. Ponadto w gronie 26 zawodników jest młody Juliusz Letniowski, ale zabrakło innego młodego skrzydłowego, który w ostatnim czasie był włączony do treningów z drużyną - Adama Gołuńskiego.

Kadra Lechii na obóz w Turcji:

Bramkarze: Marko Marić, Łukasz Budziłek, Vanja Milinković-Savić

Obrońcy: Adam Chrzanowski, Gerson, Rafał Janicki, Mario Maloca, Neven Marković, Paweł Stolarski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Aleksandar Kovacević, Milos Krasić, Juliusz Letniowski, Daniel Łukasik, Michał Mak, Maciej Makuszewski, Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Piotr Wiśniewski

Napastnicy: Adam Buksa, Grzegorz Kuświk, Marco Paixao, Michał Żebrakowski