Były piłkarz Lechii będzie zarabiał w petrodolarach

Brazylijczyk Ricardinho po jednym sezonie spędzonym w Lechii Gdańsk w kolejnych latach zdecydował się na eksploracje bardziej egzotycznych rynków piłkarskich. Właśnie przeniósł się z mołdawskiego Sheriffa Tiraspol do zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Al Sharjah.
W barwach gdańskiego zespołu Ricardinho występował w sezonie 2012/13. Wraz z Abdou Razackiem Traore stworzył jeden z najefektowniejszych ofensywnych duetów ekstraklasy, w 27 meczach strzelił siedem bramek i zaliczył trzy asysty. Lechia chciała go zatrzymać jednak Ricardinho postanowił przenieść się do Sheriffa, który zapłacił kwotę odstępnego zawartą w jego kontrakcie z gdańskim klubem (350 tys. euro).

W Mołdawii Brazylijczyk był prawdziwą gwiazdą. Jako skrzydłowy w 66 meczach ligowych, zdobył aż 34 bramki, a w sezonie 2014/15 został nawet z 20 golami królem strzelców rozgrywek tamtejszej ekstraklasy (jego popisy można zobaczyć TUTAJ). To wzbudziło zainteresowanie klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Al Sharjah, który postanowił wykupić Ricardinho z Sheriffa.

Były piłkarz Lechii spotka w nowym zespole wielu rodaków, gdyż będzie szóstym Brazylijczykiem w składzie drużyny. Najbardziej znany z nich - Maicosuel - w przeszłości przez dwa sezony występował w Udinese i rozegrał w Serie 39 meczów. Al Sharjah po 14. kolejkach rozgrywek zajmuje w tabeli dopiero 11. miejsce i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefa spadkową. Na dodatek zdobył zaledwie 16 bramek (drugi najgorszy wynik w lidze), Ricardinho z pewnością ma być lekiem na nieskuteczność.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Zdjęcie Nike OCHRANIACZE PIŁKARSKIE CHARGE SP0258 072 Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PROTEGGA SHIELD SP0255 061 Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PROTEGGA SHIELD SP0255 370
Nike OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info