Maciej Makuszewski będzie wypożyczony do Vitorii Setubal

Maciej Makuszewski zostanie wypożyczony z Lechii Gdańsk do Vitorii Setubal. W czwartek piłkarz uda się do Portugalii, by przejść testy medyczne i podpisać umowę.

Polub nas na Facebooku

- Zobaczymy co w sprawie ewentualnego transferu wydarzy się w najbliższym czasie, ale na pewno nie ma tematu Legii [taka informacja pojawiła się w sobotę - red.]. Ja ze swojej strony robię jakieś ruchy, pracuję, okienko zamyka się w następny poniedziałek [w większości europejskich krajów, w Polsce 29 lutego - red.]. Wszystko powinno się wyjaśnić do końca tygodnia - mówił nam w poniedziałek Mariusz Piekarski, menedżer zawodnika.

Już wówczas pisaliśmy, że Makuszewski jest bardzo blisko wypożyczenia do portugalskiej Vitorii Setubal, w której trenerem jest były szkoleniowiec Lechii Joaquim Machado. Tak też się stanie. Zawodnik wraz z menedżerem wyleci do Portugalii w czwartek. Tam po przejściu badań medycznych podpisze kontrakt.

Odejście Makuszewskiego oznacza, że znacznie rosną szanse na to, że już zimą do gdańskiego zespołu dołączy Flavio Paixao, który kilkanaście dni temu podpisał z Lechią kontrakt od lipca 2016 r. Do tego czasu Portugalczyk ma umowę ze Śląskiem Wrocław. W tej chwili oba kluby negocjują na jakich warunkach Flavio Paixao mógłby się przenieść do Gdańska jeszcze w tym okienku transferowym.