Wejście smoka Macieja Makuszewskiego w lidze portugalskiej. Cóż za asysta! [WIDEO]

Wypożyczony z Lechii Gdańsk do Vitorii Setubal Maciej Makuszewski ma już za sobą debiut w lidze portugalskiej. Jego nowy zespół zremisował na własnym stadionie z Maritimo Funchal 1:1, a ?Maki? popisał się znakomitą asystą.
Makuszewski przeniósł się do Vitorii pod koniec stycznia, został do tego zespołu wypożyczony do czerwca 2017 r. Jego trenerem jest doskonale mu znany Joaquim Machado, który na początku sezonu 2014/15 bez powodzenia prowadził Lechię. W Vitorii idzie mu dużo lepiej, a ostatnio postanowił ściągnąć posiłki z Gdańska. Prowadzoną przez niego drużynę wzmocnił bowiem nie tylko Makuszewski, ale również środkowy obrońca Tiago Valente (przyszedł do Lechii w tym samym czasie co Machado, ale podobnie jak jego rodak kariery w polskiej lidze nie zrobił).

W spotkaniu z Maritimo obaj wystąpili w podstawowym składzie. Valente rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Makuszewski przebywał na boisku 68 minut, ale zaliczył prawdziwe wejście smoka do ligi portugalskiej. Pod koniec pierwszej połowy przeprowadził on bowiem kapitalny, kilkudziesięciometrowy rajd, zakończony idealnym dośrodkowaniem wprost na głowę Andre Claro. Temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Całą akcję można zobaczyć TUTAJ.

W drugiej połowie Maritimo wyrównało z rzutu karnego i mecz zakończył się remisem 1:1. Jednak Makuszewski i tak zaliczył bardzo udany debiut, a jedyne czego mogło mu brakować to znanej mu z Gdańska atmosfery na trybunach. Spotkanie oglądało bowiem zaledwie 1900 widzów, co sprawiało dość przygnębiające wrażenie.

Po tym meczu Vitoria zajmuje w tabeli Liga Sagres 8. miejsce (26 punktów).

FUTBOLOWE JAJA, CZYLI NAJDZIWNIEJSZE GOLE LECHII. ZOBACZ, JAK TO WPADŁO