Sport.pl

Flavio Paixao w Lechii już na wiosnę [AKTUALIZACJA]

Flavio Paixao już od wiosny będzie piłkarzem Lechii Gdańsk. - W weekend sprawy związane z odejściem Flavio nabrały przyspieszenia. Lechia złożyła nam ofertę, którą przyjęliśmy. Zawodnik odchodzi od nas na zasadzie transferu definitywnego - potwierdza prezes Śląska Wrocław Paweł Żelem.
Flavio Paixao kontrakt z Lechią podpisał już na początku stycznia, jednak pierwotnie miał on obowiązywać dopiero od lipca. Do tego czasu wiązała go bowiem umowa ze Śląskiem. We wrocławskim klubie zachowanie Portugalczyka bardzo się nie spodobało - zarzucono mu nielojalność, gdyż rzekomo obiecywał, że pierwszeństwo w rozmowach będzie miał Śląsk - i został on momentalnie przesunięty do zespołu rezerw bez prawa powrotu do pierwszej drużyny. W tym momencie wiadomo było, że w interesie obu klubów będzie, aby Flavio Paixao jeszcze przed rundą wiosenną przeniósł się do Gdańska.

Negocjacje nabrały rozpędu w ostatnich dniach, w poniedziałek kluby wreszcie się dogadały.

- Właśnie dopinana jest umowa między Śląskiem, a Lechią, do ustalenia zostały już tylko szczegóły. Można więc powiedzieć, że prawie na pewno Flavio Paixao już na wiosnę będzie piłkarzem gdańskiego zespołu - mówił nam w poniedziałek przed południem menedżer portugalskiego zawodnika Daniel Weber. Kilkadziesiąt minut później transakcja został dopięta.

Lechia początkowo zaproponowała Śląskowi transakcję bezgotówkową, jednak w takim przypadku wrocławski klub zyskał by tylko na zejściu z kosztów pensji zawodnika. A to trochę mało. Ostatecznie Lechia za szybsze przejście Flavio według nieoficjalnych informacji ma zapłacić ok. 200-250 tys. zł.

Flavio w Gdańsku zamelduje się jeszcze w poniedziałek, a treningi z drużyną Lechii rozpocznie we wtorek.

- Wszystko skończyło się szczęśliwie, najważniejsze, że mogę w spokoju przygotowywać się do sobotniego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Fajnie, że będę występował znów w jednym zespole z moim bratem Marco oraz Sebastianem Milą. No i na stadionie, na którym zawsze dobrze mi się grało - podkreślił Flavio Paixao.

KIM JEST NOWY TRENER LECHII? "POWIEDZ MI PIOTR SZCZERZE: DLACZEGO SIĘ NIE PRZYŁOŻYSZ?
Więcej o:
Komentarze (7)
Flavio Paixao w Lechii już na wiosnę [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • kmtk17

  Oceniono 36 razy 16

  To bardzo dobra wiadomość. Może nie podrożeją woda i ścieki we Wrocławiu

 • gravediggaz71

  Oceniono 17 razy 9

  a kiedy zapłacą za Mile?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 16 razy 4

  dlatego tak bardzo śmieszą mnie kibice gotowi "umierać za "swój" klub". w sytuacji, kiedy jest to zwykły biznes i idzie się tam, gdzie płaca więcej. ;)

 • jerychonski

  0

  jakby jeszcze drugiego Maka skompletowali, to by się do Guinnessa Jóźwiak mógł zapisać

 • piotrus8268

  0

  nie wiem po co Flavio w Lechii gdzie jest masa młodszych skrzydłowych, kompletnie nie rozumiem sensu tego transferu

 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy -2

  " - i został on momentalnie przesunięty do zespołu rezerw bez prawa powrotu do pierwszej drużyny."

  Ile meczy rozegrał w tych rezerwach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX