Rezerwy Lechii pojechały na obóz. W gronie piłkarzy m.in. Mateusz Bąk i Juliusz Letniowski

W niedzielę piłkarze rezerw gdańskiej Lechii udali się na zgrupowanie do Kleszczowa. W autokarze znalazło się miejsce m.in. dla Mateusza Bąka, który najwyraźniej na dobre wypadł z pierwszego zespołu. Z zespołem pojechał też m.in. Juliusz Letniowski. I to może dziwić, bo jeszcze niedawno wydawało się, że 17-latek jest bliski debiutu w ekstraklasie.

Polub nas na Facebooku

Druga drużyna biało-zielonych przygotowuje się do inauguracji rundy wiosennej w trzeciej lidze, która będzie mieć miejsce w drugi weekend marca (12-13). Po szesnastu kolejkach podopieczni Adama Fedoruka plasują się na szóstym miejscu z dorobkiem 26 punktów.

Wśród piłkarzy zabranych na obóz przez szkoleniowca największym zaskoczeniem jest na pewno obecność Letniowskiego, który w ostatnich miesiącach trenował z pierwszym zespołem, przygotowywał się do rozgrywek ekstraklasy w Turcji ze starszymi kolegami i wydawało się, że jest blisko debiutu. Jednak w taktyce stosowanej przez Piotra Nowaka musiałby grać jako prawy lub lewy wahadłowy, gdzie konkurencja jest po prostu gigantyczna.

Nie dziwi za to obecność Bąka. 32-latek nie rozegrał w tym sezonie ani jednego meczu w ekstraklasie, a jeszcze za trenera Thomasa von Heesena został przesunięty do rezerw gdańskiego klubu. I tak już zostało, chociaż w międzyczasie drużynę przejął Nowak.

Poza tym w kadrze rezerw na zimowo-wiosenne zgrupowanie znaleźli się m.in. mający już za sobą debiuty w ekstraklasie - Michał Żebrakowski oraz Przemysław Macierzyński, a także utalentowany Tomasz Makowski. Z zespołem pojechał też Rudinilson, który pięć razy pojawiał się na boiskach ekstraklasy.

Obóz potrwa do 28 lutego.Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLIDER r.5 AC5448 Zdjęcie Adidas PIŁKA NOŻNA CHELSEA FC 5 S90250 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Finale 15 Real Madryt S90220
ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLID... Adidas PIŁKA NOŻNA CHELSEA ... Adidas Piłka nożna Finale 1...
Porównaj ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info