Flavio Paixao przeszedł do historii Lechii. Pierwszy hat-trick obcokrajowca

Portugalczyk Flavio Paixao zdobywając trzy bramki w wygranym 5:1 meczu z Jagiellonią Białystok stał się pierwszym obcokrajowcem w historii Lechii, który zaliczył hat-tricka w ekstraklasie. Najlepszym zagranicznym strzelcem biało-zielonych pozostaje Abdou Razack Traore.
Trzy gole zdobyte przez Flavio Paixao z Jagiellonią były jego pierwszymi trafieniami w biało-zielonych barwach. Tym samym Portugalczyk stał się 26 obcokrajowcem, który strzelał bramki dla gdańskiego zespołu. Jednak jego poprzednikom nigdy nie udało się zdobyć w jednym meczu aż trzech goli. Siedmiu piłkarzom udało się za to dwukrotnie pokonać bramkarza rywali: pięć razy dokonał tej sztuki Abdou Razack Traore, trzykrotnie Stojan Vranjes i Emmanuel Tetteh, dwukrotnie Daisuke Matsui i po razie Zaur Sadajew, Antonio Colak oraz Lukas Haraslin.

W klasyfikacji najlepszych zagranicznych strzelców w historii Lechii zdecydowanym liderem jest Traore (25 goli), przed Vranjesem (16) i Colakiem. Z obecnych zawodników biało-zielonych najwięcej bramek mają Flavio Paixao oraz Haraslin (po 3).

Wszyscy zagraniczni strzelcy bramek dla Lechii w ekstraklasie

25 - Abdou Razack Traore (Burkina Faso)

16 - Stojan Vranjes (Bośnia i Hercegowina)

10 - Antonio Colak (Chorwacja)

9 - Emmanuel Tetteh (Ghana)

7 - Ricardinho (Brazylia)

5 - Ivans Lukjanovs (Łotwa), Kevin Friesenbichler (Austria)

4 - Daisuke Matsui (Japonia)

3 - Flavio Paixao (Portugalia), Lukas Haraslin (Słowacja), Deleu (Brazylia), Zaur Sadajew (Rosja)

2 - Marko Bajić (Serbia), Bedi Buval (Francja), Luka Vucko (Chorwacja), Gerson (Brazylia), Milos Krasić (Serbia), Mario Maloca (Chorwacja)

1 - Fred Benson (Holandia), Peter Cvirik (Słowacja), Sergejs Kożans, Olegs Laizans (obaj Łotwa), Aleksandr Sazankow (Białoruś), Bruno Nazario (Brazylia), Nikola Leković, Aleksandar Kovacević (obaj Serbia)

JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE