Peszko pomoże Lechii w Zabrzu? "Na jednym meczu sezon się nie kończy"

Spośród kontuzjowanych piłkarzy gdańskiej Lechii najbliżej powrotu do składu jest Sławomir Peszko. - Chciałby bardzo szybko wrócić do gry, ale musi zrozumieć, że na jednym meczu sezon się nie kończy - przekonuje trener Lechii Piotr Nowak. W niedzielę o godz. 18 biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Polub nas na Facebooku

- Marco Paixao nie jest jeszcze włączony do treningów z pierwszą drużyną. Kadra na wyjazd nie została jeszcze ustalona, ale poza Portugalczykiem wszyscy są do mojej dyspozycji - przyznał trener biało-zielonych Piotr Nowak.

Przez ostatnie dwa tygodnie Peszko pauzował z powodu kontuzji mięśnia zasłaniacza wewnętrznego uda, której doznał podczas jednego z treningów. W tym czasie drużyna Lechii rozegrała trzy mecze (3:1 z Piastem Gliwice, 0:1 z Zagłębiem Lubin i 5:1 z Jagiellonią Białystok).

W środę Peszko wziął udział w treningu indywidualnym, ale także uczestniczył w części zajęć z resztą drużyny. W jego przypadku decyzja o ewentualnym występie w niedzielnym meczu w Zabrzu zapadnie przed wyjazdem drużyny na Śląsk.

- Zarówno Sławek, jak i Sebastian Mila bardzo tęsknią za grą, co było widać podczas dwóch ostatnich dni. Myślę, że chcieliby bardzo szybko wrócić do wyjściowego składu, również po to, by potwierdzić reprezentacyjne umiejętności. My oczywiście bierzemy to pod uwagę, ale też musimy to tonować, gdyż na jednym meczu sezon się nie kończy. Najpierw dobra gra w klubie, dopiero potem reprezentacja - mówi Nowak.

Jako iż drużyna Lechii funkcjonuje obecnie bez zarzutów, niektórzy kibice mogli zapomnieć o takim zawodniku, jak Piotr Wiśniewski. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji "Wiśnia" przedwcześnie opuścił zimowe zgrupowanie drużyny w Turcji i w wiosennych meczach ligowych jeszcze go nie widzieliśmy.

- Sytuacja z Piotrkiem jest trochę bardziej skomplikowana. On sam na pewno jest rozczarowany, że w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację i nie może z nami trenować. Życzyłbym sobie, żeby ta rehabilitacja przebiegła szybko i sprawnie. Taki zawodnik z pewnością by nam się przydał. Rozmawiałem z nim i on chciałby wrócić do zajęć jak najszybciej, ale musi zrozumieć, że tak się nie da. Musi być cierpliwy. Życie piłkarskie jest bardzo krótkie i jedna niewyleczona kontuzja może powodować kolejne urazy w przyszłości. Stworzyliśmy tu fajną grupę, każdy z piłkarzy chce być w składzie, ale musimy ich tonować. Chciałbym mieć wszystkich do dyspozycji, ale oni muszą być w stu procentach przygotowani do gry - podkreśla szkoleniowiec.

Od początku pracy Piotra Nowaka w Lechii bardzo nisko stoją z kolei notowania Gersona. A po meczu w Kielcach wydaje się, że są one bliskie zera.

- Gerson dobrze wygląda na treningach. Podczas wczorajszych gier treningowych byłem bardzo zadowolony z jego postawy. Widać, że dochodzi do siebie po tym meczu w Kielcach, ale nie będzie miał łatwo wrócić do składu. Wygraliśmy z Piastem, później - co prawda - przegraliśmy w Lubinie, jednak nasza gra wyglądała nieźle. Teraz też nie mamy żadnych problemów w defensywie i zmiany nie są konieczne - przekonuje Nowak.Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE DECCO GUARD SLIP JNR NIEBIESKI 20530UCQY Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE GEOMETRAFLARE GUARD JNR 20512UY9H Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIELD GUARD JNR SLIP 20505UCI7
UMBRO OCHRANIACZE DECCO GUA... UMBRO OCHRANIACZE GEOMETRAF... UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIEL...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info