"Czerwona" wiosna Lechii. Częściej grała w przewadze, ale nic na tym nie zyskała

Na sześć meczów rozegranych przez Lechię w rundzie wiosennej, tylko w jednym przypadku oba zespoły kończyły spotkanie w pełnych składach. Częściej w przewadze grali biało-zieloni, ale wcale nie wyszli na tym dobrze.
Trzeba przyznać, że we wiosennych meczach Lechii dzieje się bardzo dużo. Pada wiele bramek (24), a sędziowie wręcz nie nadążają z wyciąganiem kartek (33 żółtych, siedem czerwonych).

- Podoba mi się ten rewolwerowy styl coachingu Piotrka Nowaka. Gra Lechii przypomina futbolowy western, gdzie strzela się dużo, ale też dużo się przyjmuje - mówi były szkoleniowiec Lechii Bogusław Kaczmarek.

Tyczy się to nie tylko bramek, ale również kartek. Piłkarze biało-zielonych w sumie zobaczyli na wiosnę dwie czerwone kartki, a ich rywale aż pięć. Jednak kiedy policzy się czas grania w przewadze oraz osłabieniu różnica na korzyść Lechii wcale nie jest tak duża. Z przewagą grała ona bowiem 112 minut, natomiast w osłabieniu przez 80 minut.

Tak naprawdę podopieczni Piotra Nowaka na wykluczeniach rywali skorzystali tylko raz - w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Gdańsku. Piłkarze gości Kohei Kato oraz Marek Sokołowski wylecieli z boiska w pierwszej połowie jeszcze przy stanie 0:0. Po przerwie Lechia rozjechała rywala strzelając pięć bramek.

Poza tym czerwone kartki dla zawodników zespołów przeciwnych nie miały wielkiego wpływu na końcowe rozstrzygnięcia. W meczu z Piastem Gliwice Martin Bukata został usunięty z boiska przy stanie 2:1 dla Lechii (w tym momencie siły się wyrównały, gdyż wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Milos Krasić), a biało-zieloni w końcówce podwyższyli na 3:1. Z kolei w spotkaniu Jagiellonią Białystok Jacek Góralski osłabił swój zespół przy wyniku 3:1 dla Lechii, która potem dołożyła jeszcze dwie bramki.

Do paradoksalnej sytuacji doszło w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, kiedy Lechia grając w przewadze straciła gola i co za tym idzie dwa bardzo ważne punkty (mecz zakończył się remisem 1:1). Podsumowując Lechia przy osłabieniach rywali zyskała i straciła po dwa punkty.

Z kolei sama mając na boisku o jednego zawodnika mniej straciła punkty w Kielcach - Gerson opuścił boisko przy wyniku 1:1, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Wspomniana czerwona kartka Krasicia (zobaczył ją przy stanie 2:0 dla Lechii) nie miała znaczenia, choć grając w osłabieniu Lechia straciła gola na 1:2.

W sumie więc "czerwony" bilans Lechii to dwa zyskane punkty i trzy stracone. Jej jedyny mecz, który oba zespoły kończyły w pełnych składach - z Zagłębiem Lubin - zakończył się porażką biało-zielonych 0:1.

Lechia w przewadze

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 49 minut, w tym 45 minut 11 na 9 (pięć zdobytych goli - końcowy wynik 5:0)

Jagiellonia Białystok: 31 minut (dwa zdobyte gole - końcowy wynik 5:1)

Górnik Zabrze: 32 minuty (jeden stracony gol - końcowy wynik 1:1)

W sumie: 112 minut, dwa punkty zyskane, dwa stracone

Lechia w osłabieniu

Korona Kielce: 42 minuty (trzy stracone gole, jeden zdobyty - końcowy wynik 2:4)

Piast: 38 minut (jeden stracony gol - końcowy wynik 3:1)

W sumie: 80 minut, jeden punkt stracony

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CADI186 Zdjęcie Adidas Piłka nożna 11Glider Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927
Adidas Niemcy piłka CADI186 Adidas Piłka nożna 11Glider ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info