Sport.pl

Jakub Wawrzyniak zagrał z Finlandią. Gol Adama Buksy w młodzieżówce [WIDEO]

Piłkarz Lechii Jakub Wawrzyniak zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji Polski, która we Wrocławiu rozgromiła Finlandię 5:0. Gola w meczu młodzieżówki z Białorusią strzelił jego kolega klubowy Adam Buksa. W narodowych reprezentacjach zagrali też dwaj inni zawodnicy gdańskiego klubu.
Wawrzyniak znalazł się w wyjściowym składzie, grał oczywiście na lewej obronie. Rozegrał całe spotkanie i spisał się poprawnie, choć trzeba przyznać, że Finowie byli w ofensywie bezradni niczym dzieci we mgle. Gole dla Polaków zdobyli Kamil Grosicki i Paweł Wszołek (po dwa) oraz Filip Starzyński.

Dla Wawrzyniaka był to 48 mecz w reprezentacji Polski, w tym piąty jako piłkarza Lechii (zestawienie wszystkich reprezentantów z gdańskiego klubu poniżej). Tym razem był on jedynym zawodnikiem biało-zielonych powołanym na zgrupowanie przez selekcjonera Adama Nawałkę i wydaje się być pewniakiem na wyjazd na Euro 2016. Sebastian Mila i Sławomir Peszko muszą o to powalczyć poprzez dobre występy w spotkaniach ligowych. Łatwo nie będzie gdyż w spotkaniu z Finlandią świetnie spisali się ich potencjalni rywale w walce o miejsce w składzie - odpowiednio Starzyński oraz Wszołek.

Dobry mecz w reprezentacji Polski do lat 21 rozegrał Adam Buksa. W towarzyskim spotkaniu z Białorusią, wygranym przez biało-czerwonych 3:0, napastnik Lechii ładnym strzałem zza pola karnego otworzył wynik w 16 min spotkania. Dwa kolejne gole zdobyli Mariusz Stępiński oraz Łukasz Moneta (obaj Ruch Chorzów). Buksa przebywał na boisku przez 90 minut i był jednym z wyróżniających się zawodników polskiego zespołu.

Skrót meczu Polska - BiałoruśZ kolei bramkarz Vanja Milinković-Savić rozegrał całe spotkania w reprezentacji Serbii do lat 19, która w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy pokonała Czarnogórę 4:1. Przed Serbami jeszcze jedno spotkanie w turnieju kwalifikacyjnym, we wtorek 29 marca zmierza się oni z Francją.

W zespole do lat 18, który bierze udział w towarzyskim turnieju Federation Riga Cup, wystąpił z kolei Juliusz Letniowski. W zremisowanym 1:1 spotkaniu z Norwegią młody pomocnik biało-zielonych pojawił się na boisku w 55 minucie. W niedzielę Polacy zmierzą się z Ukrainą, która w swoim pierwszym meczu zremisowała z Łotwą 2:2.

Bilans piłkarzy Lechii w reprezentacji Polski:

Alfred Kokot - 1 mecz i 1 bramka (1949)

Roman Korynt - 33 mecze (1953-1959)

Robert Gronowski - 1 mecz (1953)

Henryk Gronowski - 1 mecz (1957)

Zdzisław Puszkarz - 1 mecz (1975)

Mirosław Pękala - 1 mecz (1987)

Marek Ługowski - 2 mecze (1987)

Łukasz Trałka - 3 mecze (2008-2009)

Hubert Wołąkiewicz - 3 mecze (2010)

Sebastian Małkowski - 1 mecz (2011)

Jakub Wawrzyniak - 5 meczów (2015-16)

Sebastian Mila - 4 mecze (2015)

Sławomir Peszko - 3 mecze (2015)

Ariel Borysiuk - 2 mecze (2015)

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Więcej o: