Piłkarze Lechii po raz kolejny nie zawiedli w meczach reprezentacji

Kolejni zawodnicy gdańskiej Lechii wzięli udział w meczach reprezentacji narodowych. Ze swoich występów zadowoleni muszą być zwłaszcza Vanja Milinković-Savić i Rudinilson, których drużyny sięgnęły po komplet punktów.

Polub nas na Facebooku

O występie Jakuba Wawrzyniaka i Adama Buksy informowaliśmy w sobotę. Nie byli to jednak jedyni piłkarze Lechii, którzy w miniony weekend przywdziali reprezentacyjne stroje.

Vanja Milinković-Savić wprawdzie wpuścił jednego gola, ale Serbia U-19 efektownie pokonała Czarnogórę 4:1 w meczu grupy 7 II rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Po dwóch kolejkach Serbowie zajmują drugą pozycję w tabeli ze stratą dwóch punktów do Francji, z którą zagrają we wtorek. Zwycięzca eliminacji uzyska awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które odbędą się w lipcu w Niemczech.

W równie dobrym nastroju może być Rudinilson, którego Gwinea Bissau po raz drugi wygrała z Kenią 1:0 w meczu grupy E eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Kenią, a obrońca rezerw biało-zielonych zaczął spotkanie od 1. minuty. Kolejne mecze rozegrane zostaną w czerwcu. Do finałów, które odbędą się w przyszłym roku w Gabonie, awansują zwycięzcy 13 grup eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc w grupach czterozespołowych.

Dwukrotnie w reprezentacji U-18 zaprezentował się z kolei Juliusz Letniowski. Najpierw dostał od trenera Rafała Janasa 35 minut w starciu z Norwegią (1:1), a następnie wyszedł już w wyjściowym składzie i przebywał na boisku do w 78. minuty. Tym razem jednak biało-czerwoni przegrali z Ukrainą 0:1. Oba spotkania zostały rozegrane w ramach Federation Riga Cup. We wtorek Polacy zagrają jeszcze z gospodarzem turnieju - Łotwą.