Trzech piłkarzy Lechii zagrało w reprezentacji Polski U-17

Piłkarze Lechii Adam Chrzanowski, Przemysław Macierzyński oraz Tomasz Makowski zagrali w pierwszym meczu turnieju II rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U-17, w którym reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę 2:0.
Turniej eliminacyjny rozgrywany jest na stadionach Polonii Warszawa i Znicza Pruszków, a oprócz Polaków grają w nim zespoły Serbii oraz Irlandii.

Biało-czerwoni na początek bez żadnych problemów pokonali w Warszawie Czarnogórę 2:0. Obie bramki zdobyli zawodnicy klubów Bundesligi, którzy wychowali się w Niemczech - Marco Drawz (Hamburger SV) i David Kopacz (Borussia Dortmund).

W meczu wystąpiło trzech piłkarzy Lechii. Całe spotkanie w roli kapitana rozegrał na środku obrony Adam Chrzanowski. W drugiej połowie na boisku pojawili się Przemysław Macierzyński (w 58 min zmienił zawodnika Fulham Mikołaja Kwietniewskiego) oraz Tomasz Makowski (w 65 min zastąpił Riccardo Gryma z Bayeru Leverkusen, który na tuż po przerwie nie wykorzystał rzutu karnego).

W drugim spotkaniu Serbia pokonała Irlandię 2:0. I właśnie z Serbami biało-czerwoni zmierzą się w kolejnym meczu - w środę o godz. 18 (ponownie w Warszawie). Na zakończenie turnieju w piątek zagrają w Pruszkowie z Irlandią (godz. 18).

Do turnieju finałowego, który odbędzie się w maju w Azerbejdżanie, awansują zwycięzcy każdej z ośmiu grup, a także siedem zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie ze swojej grupy.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?