Sport.pl

W sobotę arcyważny mecz Lechii z Ruchem. Będzie rekord frekwencji?

19 285 - to rekord frekwencji na ligowym meczu Lechii w Gdańsku w sezonie 2015/16. Padł on w spotkaniu z Legią Warszawa. W sobotę biało-zieloni zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk z Ruchem Chorzów. Czy mecz, który zadecyduje o tym czy podopieczni Piotra Nowaka zagrają w grupie mistrzowskiej, po raz pierwszy przyciągnie na trybuny ponad 20 tys. kibiców?
Okazja jest znakomita. Dla Lechii to najważniejszy mecz sezonu, który zadecyduje o tym czy znajdzie się ona w grupie mistrzowskiej czy utknie w dolnej "8" gdzie bić się będzie musiała o utrzymanie w ekstraklasie. Aby nie patrzeć na wyniki innych spotkań potrzebne jest tylko i aż zwycięstwo z Ruchem. Doping kibiców będzie więc bardzo potrzebny.

W obecnym sezonie frekwencja na gdańskim stadionie ani razu nie przekroczyła 20 tys. (w poprzednim sezonie miało to miejsce pięciokrotnie). Tylko raz udało się do niej zbliżyć - w rozegranym 31 października ubiegłego roku spotkaniu z Legią (19 285). Dwie kolejne frekwencje to 14 260 na meczu z Lechem Poznań oraz 13 143 na spotkaniu z Cracovią.

Jak kupić bilety na mecz z Ruchem?

Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony internetowej bilety.lechia.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Lista stacjonarnych punktów sprzedaży biletów

WYSPY LECHII GDAŃSK

CH Madison - ul. Rajska 10, poniedziałek - sobota 9.00-21.00, niedziela 10.00-20.00

Galeria Przymorze - ul. Obrońców Wybrzeża 1, poniedziałek - sobota 9.00-21.00, niedziela 10.00-19.00

SKLEP LECHII GDAŃSK

TESCO - ul. Cienista 30, poniedziałek - sobota 9.00-21.00, niedziela 10.00-20.00

STADION ENERGA GDAŃSK - PUNKT OBSŁUGI LECHII PRZY FUN ARENA

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, poniedziałek - sobota 10.00-21.00, niedziela 10.00-20.00 (wejście od Punktu Obsługi przy Fun Arena znajduje się pod promenadą zewnętrzną stadionu naprzeciwko parkingu P5)

SALONIK PRASOWY KOLPORTER

Lidl - ul. Hynka 69

Bilety na mecz Lechia - Ruch można nabyć również dzięki specjalnej aplikacji mobilnej Bilety Lechia Gdańsk, którą można pobrać w sklepie GooglePlay. 

Jak korzystać z aplikacji Bilety Lechia Gdańsk?

Po bezpłatnym pobraniu aplikacji ze sklepu Google Play, a następnie jej uruchomieniu logujemy się w aplikacji tymi samymi danymi logowania jakie posiadamy w systemie biletowym na bilety.lechia.pl. W przypadku ich braku zakładamy nowe konto.

Następnie wybieramy mecz, na który chcemy się wybrać, sektor i miejsce, a następnie rodzaj biletu. W przypadku wyboru kilku miejsc lub zakupu biletu dla innej osoby uzupełniamy w podsumowaniu numery PESEL.

Kolejny krok to już dokonanie płatności. Mamy możliwość dodania karty płatniczej, przelewu bezpośrednio z banku lub zapłaty z konta PayU.

Po natychmiastowym zaksięgowaniu płatności bilet zostaje przypisany do konta i nabity na Kartę Kibica, za pomocą której, przy zakupionej w ten sposób wejściówce, wchodzimy na stadion.

Jak działa aplikacja Bilety Lechia Gdańsk?Na mecz Lechii z Ruchem będzie można dojechać, korzystając z aplikacji Uber . Uber przygotował specjalną promocję dla nowych użytkowników aplikacji - po wpisaniu kodu LECHIAGDANSK zyskają oni 60 złotych do wykorzystania na dwa przejazdy, ważne do 30 grudnia br. Usługa działa na terenie Trójmiasta, ale także Warszawy, Poznania, Wrocławia i Krakowa, gdzie również można skorzystać z Ubera.

Uber wesprze też prowadzoną przez klub razem z kibicami akcję crowdfundingową. Dołoży się do powstania murali przedstawiających najpopularniejszych piłkarzy 70-lecia Biało-Zielonych - Romana Korynta oraz Zdzisława Puszkarza. Każdy nowy użytkownik, który skorzysta z przejazdu po wpisaniu hasła LECHIAGDANSK, to dodatkowa złotówka na ten projekt.

Więcej o:
Komentarze (1)
W sobotę arcyważny mecz Lechii z Ruchem. Będzie rekord frekwencji?
Zaloguj się
 • mats1906

  Oceniono 6 razy 2

  youtube.com/watch?v=lQZ9ghNYwWQ....

  Zapraszamy braci z Gdańska na mecz do Krakowa ;).
  PS. Wygrajcie a będziemy może w 8 razem
  pzdr z Grodu Kraka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX