Zwiedź Stadion Energa Gdańsk ze Sławomirem Peszko

W środę odbędzie się kolejna edycja Zwiedzania Stadionu z piłkarzem Lechii. Tym razem w rolę przewodnika wcieli się Sławomir Peszko. Do tej pory kibice mieli okazję zwiedzić bursztynowy stadion z Jarosławem Bieniukiem, Maciejem Makuszewskim oraz Jakubem Wawrzyniakiem.
Zwiedzanie Stadionu to partnerski projekt realizowany przez spółkę Arena Gdańsk Operator - zarządcę Stadionu Energa Gdańsk - oraz Lechię. Raz w miesiącu jeden z obecnych lub byłych piłkarzy biało-zielonych oprowadza zwiedzających po obiekcie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. W środę o godz. 18.30 gości przywita Sławomir Peszko.

Celem projektu jest pokazanie stadionu z perspektywy piłkarza i umożliwienie kibicom obcowania z emocjami, które towarzyszą zawodnikom w dniach meczowych. Trasa zwiedzania obejmuje m.in. szatnie piłkarskie, salkę treningową, gdzie zawodnik przeprowadza rozgrzewkę i prezentuje pokazowe ćwiczenia oraz Salę Pucharową, w której odbywa się mini konferencja prasowa, a piłkarz odpowiada na pytania zwiedzających. Kolejnym etapem wycieczki jest wizyta w Mixed Zone oraz strefie szatni, gdzie uczestnicy mogą poczuć atmosferę, która towarzyszy drużynie tuż przed wyjściem na mecz. Potem, na obrzeżach murawy, jest czas na wspólne zdjęcia. Po sesji zwiedzający żegnają się z piłkarzem i udają się na dalszą część zwiedzania do Atom Clubu, lóż VIP, na trybuny oraz do Muzeum Lechii Gdańsk. Zwieńczeniem trwającego około dwóch godzin spotkania jest przejście do Fun Areny, gdzie na oficjalnym stoisku uczestnicy zwiedzania mają możliwość zakupienia gadżetów Lechii w specjalnej cenie.

Spotkania w ramach projektu "Zwiedzanie Stadionu z piłkarzem" są odpłatne. Bilet normalny kosztuje 39 zł, natomiast ulgowy 19 zł. Istnieje konieczność wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu: 58 768-84-44.