Solidność ponad wszystko, magia Flavio i błysk Kuświka. Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Zagłębiem

W wygranym 2:1 spotkaniu z Zagłębiem nie zawiódł żaden z piłkarzy Lechii, ale arcyważnego zwycięstwa w Lubinie nie byłoby bez Flavio Paixao. Portugalczyk potwierdził, że jest jednym z nielicznych piłkarzy ekstraklasy, który ma to ?coś?. Oceny trojmiasto.sport.pl w skali 1-6.

Polub nas na Facebooku

Vanja Milinković-Savić (3,5). Wygląda na to, że zyskuje coraz więcej pewności siebie, choć wciąż są w jego grze mankamenty. Tym razem solidnie wznawiał grę nogą (tylko jeden wyraźnie nieudany wykop), cały czas dziwić natomiast musi, że przy takiej posturze niemal przy każdym dośrodkowaniu jest "przyspawany" do linii bramkowej. Przy golu dla Zagłębia bez szans.

Rafał Janicki (4). Miał kilka niepewnych interwencji, po jednej z nich musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę co eliminuje go z wtorkowego meczu z Pogonią Szczecin. Jednak ogólnie jeden z lepszych jego meczów w ostatnich tygodniach. Wiele wygranych pojedynków, dobra asekuracja, no i kluczowy przechwyt przy pierwszej bramce dla Lechii.

Mario Maloca (4). Przy straconej bramce przegrał fizyczne starcie z Papadopulosem, przez co Zagłębiu urodziła się akcja dwa na jednego. Poza tym jeszcze kilka "zaćmień", ale i wiele bardzo ważnych interwencji.

Jakub Wawrzyniak (4,5). Występ bliski profesorskiemu. Kto wie jak potoczyłby się ten mecz gdyby nie jego fantastyczna interwencja po strzale Krzysztofa Janusa. Każdym kolejnym występem coraz głębiej chowa do kieszeni bilet na Euro. Raczej już go nie straci.

Flavio Paixao (5,5). Nawet gdyby nie zrobił w meczu już nic innego, asysta przy golu Kuświka i fenomenalna bramka strzelona przewrotką warte są każdych pieniędzy. A przecież było jeszcze wiele innych ciekawych zagrań i bezpardonowy pojedynek z lewym obrońcą Zagłębia Dorde Cotrą. Portugalczyk nie dał mu się rozwinąć w ofensywie i za to również wielkie brawa.

Aleksandar Kovacević (4). Maszyna do destrukcji. W pierwszej połowie razem z Michałem Chrapkiem zaryglował środek pola, zaliczył przy tym wiele przechwytów (w całym meczu aż 24). Przez większość meczu skupił się przede wszystkim na odcinaniu od podań Filipa Starzyńskiego, w końcówce pełnił wręcz zapomnianą we współczesnym futbolu funkcję "plastra". Z zadania wywiązał się wzorowo, Starzyński krzywdy w tym meczu Lechii nie zrobił.

Michał Chrapek (4). Dobrze w działaniach defensywnych, ale momentami niedokładny w rozegraniu piłki. Jednak na wiosnę poniżej pewnego, solidnego poziomu nie schodzi.

Milos Krasić (4). Znów pokazał jakość, szczególnie mogły się podobać nieszablonowe prostopadłe podania, momentalnie przyspieszające akcje. Nie bał się pojedynków, jak zwykle nie panikował nawet w największym tłoku i z dwoma rywalami na plecach.

Sebastian Mila (3,5). W pierwszej połowie bardzo aktywny, niemal cały czas pod grą, ładnie rozprowadzał akcje na skrzydła, świetnie czuł się w małej grze. Do tego dużo biegający i walczący. Jednak po przerwie nieco zgasł, stąd zmiana na Grzegorza Wojtkowiaka.

Sławomir Peszko (4). Od początku harował na całej długości boiska. Wywalczył sporo stałych fragmentów gry, chociaż w jego grze długimi minutami brakowało konkretów. W końcu jednak zaliczył asystę przy golu Flavio Paixao. Niesamowicie napracował się w defensywie, inna sprawa, że kilka razy nie nadążył za akcjami gospodarzy. W sumie jednak pozytywny występ.

Grzegorz Kuświk (4). Trudno powiedzieć, żeby przesadnie rzucał się w oczy, ale środkowy napastnik jest od tego, żeby poczekać na swoją szansę, a kiedy już się ona trafi z zimną krwią ją wykorzystać. Sposób w jaki wykończył świetne dośrodkowanie Flavio Paixao to prostu poziom europejski. Zgubienie obrońcy przyjęciem na klatkę piersiową i spokojny strzał przy słupku. Jeden przebłysk, ale za to jaki!

Grzegorz Wojtkowiak, Lukas Haraslin i Paweł Stolarski - grali zbyt krótko, aby ich ocenić.