Michał Chrapek: Rozpędziliśmy się. Gramy fajną piłkę, stwarzamy dużo sytuacji

- Rozpędziliśmy się, ale wiemy, że mamy bardzo dobrą drużynę i pokazujemy to na boisku. Mamy bardzo dobrych piłkarzy, gramy fajną piłkę, stwarzamy dużo sytuacji, wygrywamy i to jest najważniejsze - mówił Michał Chrapek po trzecim z rzędu zwycięstwie gdańskiej Lechii w ekstraklasie. We wtorkowy wieczór biało-zieloni odprawili z bagażem dwóch bramek Pogoń Szczecin.

Polub nas na Facebooku

- Widać było, że Pogoń nie przez przypadek jest w górnej ósemce. Wydaje mi się, że pierwsze połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Na drugą wyszliśmy jednak tak samo jak w Lubinie, ale z biegiem czasu ponownie zaczęliśmy kontrolować spotkanie - mówi Chrapek. - Druga połowa wyglądałaby trochę inaczej, gdyby udało nam się strzelić przed przerwą drugiego gola - dodaje.

Część kibiców na stadionie była trochę zdziwiona, że zarówno Chrapek, jak i rozgrywający kapitalne spotkanie Milos Krasić przedwcześnie opuścili boisko. Wszystko było jednak zaplanowane, bo meczów w ostatnim czasie jest całkiem sporo i potrzebna jest drobna rotacja.

- Mamy cztery mecze w dwa tygodnie. Wiemy, że mamy wyrównaną kadrę, trener wpuścił trzech zawodników z ławki i myślę, że dali dużo jakości - przyznał pomocnik Lechii.

Biało-zieloni grają dobrze, punktują i są coraz wyżej w ligowej tabeli. Już jest czwarte miejsce, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

- Podchodzimy do tego spokojnie, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, gdzie byliśmy cztery kolejki temu. Najważniejsze jest to, że bardzo fajnie gramy, jesteśmy zgranym zespołem i mamy świetną atmosferę w szatni. W najbliższej kolejce gramy w Gliwicach, gdzie celujemy w kolejną wygraną - podkreśla Chrapek.

Lechia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i rodzi się pytanie czy ktokolwiek jest w stanie ten zespół zatrzymać. Na razie ekipa Piotra Nowaka prezentuje się najbardziej solidnie ze wszystkich drużyn z grupy mistrzowskiej.

- Rozpędziliśmy się, ale wiemy, że mamy bardzo dobrą drużynę i pokazujemy to na boisku. Mamy bardzo dobrych piłkarzy, gramy fajną piłkę, stwarzamy dużo sytuacji, wygrywamy i to jest najważniejsze - zakończył 24-latek.