Sport.pl

Stanisław Czerczesow: Dlaczego grali tacy piłkarze? Nie chciałem ryzykować zdrowia i możliwości zawieszenia za kartki tych innych

Lechia zasłużenie ograła w Gdańsku Legię 2:0 (1:0). Stołeczny zespół zagrał wręcz fatalne spotkanie, a trener Czerczesow wystawił na niektórych pozycjach rezerwowych piłkarzy. Na wszystko jednak znalazł swoje wytłumaczenie podczas pomeczowej konferencji prasowej.
- To był bardzo ciekawy mecz. Pierwsze dwadzieścia minut to nam wyszły lepiej, niż Lechii, ale później straciliśmy bramkę i inicjatywę w meczu. Po przerwie szybko dostaliśmy kolejnego gola, a chwilę później graliśmy w dziesiątkę i nie dało się już z tego nic pozytywnego ugrać - ocenia spotkanie Lechii z Legią trener warszawskiej drużyny Stanisław Czerczesow. - Wiedziałem, że to będzie skomplikowany dla nas mecz, a w takich meczach jest najczęściej tak, że kto pierwszy strzeli, ten najczęściej ma kontrolę do końca spotkania. Tak też stało się w meczu z Lechią - dodał.

Legia przegrała w Gdańsku jak najbardziej zasłużenie. Ekipa trenera Czerczesowa - jak mówi sam szkoleniowiec - tylko przez pierwsze dwadzieścia minut zagrała na przyzwoitym poziomie. Później, czekając na jakikolwiek strzał Legii w meczu, można było wybrać się na bardzo długi spacer.

W tym meczu nie zagrało kilku podstawowych piłkarzy ze stolicy, ale i na to rosyjski trener znalazł odpowiednie wytłumaczenia.

- Pazdan ma pewne problemy z kolanem, ale ma też trzy żółte kartki, więc nie chciałem ryzykować. Nie wypuszczam na boisko piłkarzy, którzy mają jakiekolwiek problemy zdrowotne. Doskonale wiedziałem też, co robię z Michał Kopczyńskim, wystawiając go do gry. On trenuje z nami na co dzień. Ariel Borysiuk z kolei ma trzy żółte kartki na koncie i nie chcieliśmy ryzykować jego występu, tym bardziej, że w meczu z Lechią już raz otrzymał czerwoną kartkę. Po prostu z większością piłkarzy nie chciałem ryzykować ze względu na ich zdrowie, albo zagrożenie żółtymi kartkami - ucinał wszelkie pytania trener Czerczesow.

Więcej o:
Skomentuj:
Stanisław Czerczesow: Dlaczego grali tacy piłkarze? Nie chciałem ryzykować zdrowia i możliwości zawieszenia za kartki tych innych
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX