Sport.pl

Dwóch piłkarzy Lechii w szerokiej kadrze na Euro 2016. Są Wawrzyniak i Peszko, nie ma Mili

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił szeroką, 28-osobową kadrę, z której wybierze 23 piłkarzy na Euro 2016. W tym gronie znalazło się dwóch zawodników Lechii: Jakub Wawrzyniak oraz Sławomir Peszko. Zabrakło z kolei Sebastiana Mili.
Wśród piłkarzy Lechii jedynym pewniakiem był tak naprawdę Wawrzyniak, który niemal na pewno pojedzie na turniej do Francji. Peszko i Mila przez całą wiosnę walczyli o powrót do wysokiej formy, ale uznanie w oczach trenera Nawałki znalazł tylko ten pierwszy. Choć jeszcze w środę tuż po świetnym w swoim wykonaniu meczu z Legią był on pełen obaw czy załapie się do szerokiej kadry.

- Jeszcze nic nie wiem, czekam, lekkie nerwy są - mówił Peszko. - Mam już 31 lat i jest to prawdopodobnie ostatni turniej, na który mogę pojechać. Jedne mistrzostwa już zaprzepaściłem przez własną głupotę i kolejny raz nie chcę tego przeżyć - dodawał.

Duże rozczarowanie przeżył za to z pewnością Mila, który był jednym z bohaterów eliminacji. Jednak turniej we Francji obejrzy tylko jako kibic.

Największym zaskoczeniem jest na pewno obecność w gronie 28 piłkarzy byłego zawodnika Lechii Pawła Dawidowicza, który od dwóch lat jest zawodnikiem Benfiki Lizbona, ale gra tylko w II-ligowych rezerwach tego klubu.

Większość z powołanych zawodników zbierze się 17 maja na zgrupowaniu regeneracyjnym w Juracie. Potrwa ono do 21 maja. Potem cała ekipa przeniesie się do Arłamowa (23-31 maja). Ostateczny skład na Euro Nawałka poda 30 maja, a 1 czerwca reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w Gdańsku. Przed Euro biało-czerwoni zmierzą się jeszcze 6 czerwca z Litwą w Krakowie.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Euro 2016

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Filip Starzyński, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński, Artur Sobiech

SEBASTIAN MILA: MOJA KARIERA JEST BRUTALNA [ROZMOWA]


Zdjęcie RĘKAWICE BRAMKARSKIE SPOKEY SNOUT Zdjęcie Spokey Rękawice bramkarskie CHALLENGER Zdjęcie SPOKEY RĘKAWICE BRAMKARSKIE TRAINER
RĘKAWICE BRAMKARSKIE SPOKEY... Spokey Rękawice bramkarskie... SPOKEY RĘKAWICE BRAMKARSKIE...
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: