Lechia gotowa na wojnę z Cracovią. "Całe życie grałem w Wiśle, to dla mnie specjalny mecz"

W niedzielę piłkarze gdańskiej Lechii rozegrają ostatni mecz w sezonie 2015/16. Wyjazdowa konfrontacja z Cracovią będzie szczególna dla Michała Chrapka, który pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu stawiał w innym krakowskim klubie - Wiśle. - Chcemy wygrać w Krakowie i zagrać w europejskich pucharach - mówi pomocnik Lechii. - To dla mnie specjalny mecz, całe życie grałem w Wiśle - dodaje.
Mecz z Cracovią decydować będzie o tym, która z drużyn wystąpi w przyszłym sezonie w eliminacjach do Ligi Europy. Cracovii wystarcza remis, natomiast Lechia musi wygrać.

- Walczymy o to czwarte miejsce. Dwa ostatnia spotkania były dla nas najważniejsze w całym sezonie. Z Legią wygraliśmy zasłużenie, przede wszystkim zagraliśmy dwie dobre połowy. W Krakowie chcemy pokusić się o kolejne zwycięstwo. Wiemy na co nas stać i wiemy, że jeśli zagramy swoją piłkę, jesteśmy w stanie zdominować każdy zespół w Polsce - przyznaje Chrapek, który nie ukrywa, że niedzielna konfrontacja będzie dla niego szczególna.

- Wszyscy wiedzą, że całe życie grałem w Wiśle i w jakimś stopniu będzie to dla mnie specjalny mecz. Teraz jestem jednak w Lechii i przede wszystkim chcę pomóc drużynie - mówi Chrapek.