Lechia zainteresowana Rafałem Wolskim? Menedżer piłkarza: Czekamy na efekty rozmów Wisły z Fiorentiną

Jak podaje "Dziennik Polski" Lechia Gdańsk zainteresowana jest pozyskaniem Rafała Wolskiego, który rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu z Fiorentiny do Wisły Kraków. - Lechia? W tej chwili nie ma tematu. Czekamy na efekty rozmów Wisły z Fiorentiną - powiedział nam menedżer piłkarza Dawid Pantak.
23-letni Wolski - swego czasu uważany za jeden z największych talentów w polskiej piłce - zawodnikiem Fiorentiny został na początku 2013 roku. Jednak w tym klubie nigdy się nie przebił. W międzyczasie był wypożyczany do innego włoskiego klubu Bari (występującego w Serie B) oraz belgijskiego KV Mechelen, ale w tych zespołach również nie błyszczał.

W lutym tego roku na tej samej zasadzie został zawodnikiem Wisły. W jej barwach odzyskał wysoką formę i zaliczył bardzo dobrą rundę wiosenną. Rozegrał 14 meczów, w których zdobył cztery bramki i miał aż dziewięć asyst. Nie ma się więc co dziwić, że krakowski klub bardzo chce zatrzymać Wolskiego w zespole. Ma prawo pierwokupu z Fiorentiny, ale problemem jest kwota odstępnego, która może okazać się zbyt duża - wynosi ona 500 tys. euro. Negocjacje cały czas trwają. Sam zawodnik również chciałby zostać w Wiśle, jednak musi czekać na rozwój wypadków.

Podobnie jak kilka innych klubów, które z chęcią przechwyciłby Wolskiego. Według "Dziennika Polskiego" najbardziej konkretna w swoich staraniach jest ponoć Lechia, która poszukuje zawodnika na pozycję ofensywnego pomocnika. Dla gdańskiego klubu kwota 500 tys. euro nie byłaby wielkim problemem, a warunki proponowane zawodnikowi pewnie byłyby lepsze niż w Wiśle.

Informacji tej póki co nie potwierdza menedżer piłkarza Dawid Pantak.

- W tej chwili nie ma tematu Lechii. Na dzień dzisiejszy Wisła jest w kontakcie z Fiorentiną i czekamy na efekty tych rozmów - powiedział nam Pantak.

Jeśli jednak zakończą się one fiaskiem do gry może wkroczyć Lechia.TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII