Piotr Nowak zagra w jubileuszowym meczu Christo Stoiczkowa. Jednym z gości Diego Maradona!

Piotr Nowak w piątkowy wieczór powróci na chwilę na piłkarskie boisko jako zawodnik. Trener Lechii Gdańsk weźmie bowiem udział w jubileuszowym meczu Christo Stoiczkowa.
Impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym im. Wasyla Lewskiego w Sofii, a były znakomity piłkarz reprezentacji Bułgarii i m.in. Barcelony zaprosił na swój jubileusz same znakomitości. W spotkaniu oprócz Nowaka zagrać mają m.in. tak wspaniali niegdyś piłkarze jak Romario, Roberto Baggio, Carlos Valderrama, Ivan Zamorano, Davor Suker, Jean-Pierre Papin czy sam Diego Maradona!

- Jeszcze nie wiem, z którymi zawodnikami będę razem w drużynie. Póki co wiem, że będę w drużynie razem z Christo, z którym występowaliśmy razem w Chicago Fire i w 2000 roku sięgnęliśmy po US Open Cup - mówi trener Nowak. - Przyznam szczerze, że Stoiczkow to był jeden z najlepszych piłkarzy, z jakimi miałem możliwość grać w czasie mojej kariery piłkarskiej. Dzięki niemu zaliczyłem w MLS wiele asyst, bo można mu było podawać praktycznie w ciemno, a on prawie zawsze kończył akcję golem. Cieszę się, że będziemy mieli okazję spotkać się i powspominać przy kawie stare czasy. A przy okazji porozmawiać o przyszłości, bo z moimi kolegami z boiska jestem w stałym kontakcie i każdy interesuje się, co słychać u kumpla z dawnych lat - przyznaje szkoleniowiec Lechii.

Nowak spędzi jednak w Sofii niewiele czasu, gdyż od razu po meczu wraca do Polski.

- W Białej Podlaskiej czekają mnie jeszcze zajęcia w Szkole Trenerów w ramach kursu na licencję UEFA Pro. Jestem już na jednym z końcowych etapów, który zakończy się egzaminami i złożeniem pracy dyplomowej. Dzięki zajęciom w szkole mogłem się rozwinąć w pracy trenerskiej i poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu psychologii czy dietetyki - podkreśla Nowak.

KIM JEST NOWY TRENER LECHII? "POWIEDZ MI PIOTR SZCZERZE: DLACZEGO SIĘ NIE PRZYŁOŻYSZ?
Oto bohaterowie ekstraklasy! Kto odkryciem, a kto kozakiem?