Dariusz Formella: Gdzie będę dalej grał? Nie wiem, to ciężka decyzja

Arka Gdynia w derbowym meczu z Chojniczanką zapewniła sobie triumf w I lidze. Jedną z ważniejszych postaci w drużynie gdynian jest wypożyczony z Lecha Poznań Dariusz Formella, który strzelał bramki i asystował jak na zawołanie. Gdzie będzie grał w przyszłym sezonie 20-latek? Tego jednak jeszcze nie wiemy.
Wypożyczenie Formelli kończy się wraz z finiszem tego sezonu. Piłkarz na pewno wróci do Poznania, by rozpocząć z klubem przygotowania do nowego sezonu. Gdzie jednak wyląduje przed jego rozpoczęciem, tego jeszcze nie wie nawet on sam.

- Rozważałem sobie dokładnie opcję grania w przyszłym sezonie. Zarówno pobyt w Gdyni jak i powrót do Poznania ma swoje plusy i minusy. Nie wszystko też zależy ode mnie, ale oczywiście tam gdzie będę grał, to będę dawał z siebie wszystko. Na pewno nie jest to łatwa decyzja - mówił poważnym tonem reprezentant Polski U-21.

Z Lecha Poznań odchodzi trzech skrzydłowych, więc szansa dla wychowanka Jedynki Reda znacznie wzrasta. Szkoleniowcem Kolejorza pozostanie nadal Jan Urban.

- Trener Urban zostaje na stanowisku, także trzon drużyny na pewno będzie ten sam. Oddano mnie też na wypożyczenie, bym miał dobrą rundę i wrócił. Także pozostanie na stanowisku Jana Urbana będzie dla mnie handicapem. Na pewno będzie rewolucja, ale na ile będzie ona mnie dotyczyć, to się przekonamy - przyznał Formella.

- Byłem teraz w Poznaniu na pożegnaniu Krzyśka Kotorowskiego i spotkałem się z trenerem. Powiedział mi, że jest zadowolony z mojej gry i jeśli wypożyczenia mają mieć sens, to właśnie tak one mają wyglądać. Dałem też mu argumenty, by ściągnął mnie z powrotem, ale będąc tutaj w Gdyni myślałem tylko o tym, by awansować z Arką do ekstraklasy - dodał skrzydłowy Arki.