Sport.pl

Michał Mak odejdzie czy zostanie w Lechii? Póki co najważniejszy powrót do pełni zdrowia

Michał Mak to obecnie jeden z najbardziej łakomych transferowych kąsków w zespole Lechii, jego osobą zainteresowane jest m.in. FC Koeln. Jednak piłkarz póki co myśli tylko o tym, aby być w pełni zdrowia na początek przygotowań gdańskiej drużyny do nowego sezonu. Ewentualna zmiana klubu to na razie odległy temat.
Mak przyszedł do Lechii w lipcu ubiegłego roku, podpisał kontrakt na cztery lata. Jego losy w trakcie całego sezonu układały się różnie, nie u wszystkich trenerów (w sumie przewinęło się ich czterech) był zawodnikiem pierwszego wyboru. Jednak kiedy już dostawał szansę zazwyczaj spisywał się bardzo dobrze. W sumie rozegrał w ekstraklasie 23 mecze (w 15 wychodził w pierwszym składzie), w których zdobył sześć bramek i zaliczył dwie asysty. Jednego gola dołożył w Pucharze Polski. Te statystyki z pewnością byłby lepsze, gdyby nie stracona końcówka sezonu. Z powodu kontuzji kolana Mak opuścił osiem ostatnich kolejek, nie mógł więc pomóc Lechii w grupie mistrzowskiej w walce o europejskie puchary.

Dobra postawa Maka w ekstraklasie wzbudziła zainteresowanie m.in. FC Koeln, z którym blisko związany był przez lata obecny właściciel Lechii Franz Josef Wernze (m.in. przed laty sprowadził do tego klubu Sławomira Peszko). Obserwacje trwały dłuższy czas i skrzydłowy Lechii bardzo spodobał się przedstawicielom klubu, który w niedawno zakończonym sezonie Bundesligi uplasował się na 9. miejscu. Być może zdecydowaliby się oni na wykupienie piłkarza, jednak wspomniana kontuzja spowodowała, że temat póki co jest w zawieszeniu.

Jak udało nam się dowiedzieć sam zawodnik nie zaprząta sobie w tej chwili głowy ewentualnym transferem i chce przede wszystkim dojść do pełni zdrowia na początek przygotowań Lechii do nowego sezonu, który zaplanowano na 20 czerwca. Co stanie się w kolejnych miesiącach trudno przewidzieć, okienko transferowe zamyka się przecież dopiero pod koniec sierpnia. W międzyczasie są jeszcze mistrzostwa Europy, które zawsze wprowadzają sporo zamieszania na rynku. Zatem w temacie ewentualnego transferu Maka w tej chwili możliwe są różne scenariusze, ale na pewno jego odejście z Lechii nie jest przesądzone i być może spędzi on w Gdańsku kolejny sezon.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Zdjęcie Nike Piłka nożna Pitch Zdjęcie Nike Piłka nożna React Zdjęcie NIKE PIŁKA MERCURIAL VEER
Nike Piłka nożna Pitch Nike Piłka nożna React NIKE PIŁKA MERCURIAL VEER
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: