Jakub Wawrzyniak wreszcie trenuje z reprezentacją Polski

Piłkarz Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak po dłuższej przerwie wznowił treningi z resztą kadrowiczów Adama Nawałki, którzy w Arłamowie przygotowują się do Euro 2016. - Czekałem na to bardzo długo, na szczęście z moją nogą jest już w wszystko w porządku - mówi obrońca reprezentacji Polski.
Wawrzyniak podczas ostatniego meczu ligowego z Cracovią nabawił się urazu pięty - po starciu z Deleu pojawiło się na niej głębokie rozcięcie. W związku z tym w przerwie spotkania musiał zejść z boiska. Podczas pierwszego obozu w Juracie piłkarz Lechii trenował tylko indywidualnie cierpliwie czekając na zagojenie się rany. Dopiero teraz - podczas drugiego obozu w Arłamowie - mógł dołączyć do kolegów i wznowić normalne treningi.

- Wreszcie mogłem potrenować z piłką, na co czekałem bardzo długo. Na szczęście z moją nogą jest już w wszystko w porządku - mówi Wawrzyniak w rozmowie z klubową stroną lechia.pl. - Jesteśmy na ostatniej prostej w przygotowaniach do mistrzostw Europy i moim celem, podobnie jak każdego z nas na zgrupowaniu w Arłamowie, jest wyjazd na Euro. Mam nadzieję, że uda mi się mój cel zrealizować, nad czym będę pracować każdego dnia - podkreślił obrońca Lechii i reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że obecnie w Arłamowie przybywa 27 zawodników, z których trener Nawałka wybierze ostateczną 23-osobową kadrę na Euro - ogłosi ją 30 maja. Wawrzyniak, jeśli z jego zdrowiem będzie wszystko w porządku, wydaje się pewniakiem do znalezienia się w tym gronie. Bardzo duże są też szanse innego piłkarza Lechii Sławomira Peszko.

A już 1 czerwca biało-czerwoni zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk z Holandią (godz. 20.45). 6 czerwca w ostatnim sparingu Polacy zagrają w Krakowie z Litwą (godz. 18), natomiast swój występ na mistrzostwach Europy zainaugurują 12 czerwca meczem z Irlandią Północną (godz. 18).

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Zdjęcie Halówki UMBRO STADIA IC-A 80929UCXC Zdjęcie Lanki UMBRO GEO FLARE SHIELD HG JNR 80830UCGY Zdjęcie UMBRO PIŁKA VELOCE SUPPORTER 20657UDXJ
Halówki UMBRO STADIA IC-A 8... Lanki UMBRO GEO FLARE SHIEL... UMBRO PIŁKA VELOCE SUPPORTE...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: