Jakub Wawrzyniak może stracić Euro z powodu kontuzji

W poniedziałek około godz. 21 selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę, która uda się w czerwcu na mistrzostwa Europy we Francji. Być może w samolocie zabraknie miejsca dla walczącego z urazem pięty Jakuba Wawrzyniaka.
Wawrzyniak od dłuższego czasu zdawał sobie sprawę, że to może być jego ostatni wielki turniej w karierze. Przyjście do Lechii okazało się strzałem w "dziesiątkę". Tutaj trenerzy na niego postawili, stał się fundamentem defensywy gdańskiego klubu. Nie schodził poniżej pewnego poziomu.

Adam Nawałka powoływał go regularnie na zgrupowania kadry. Wszystko układało się po myśli lewego obrońcy.

- Życie piłkarza jest krótkie. Jednego dnia jesteś na topie, drugiego może cię nie być - mówił ostatnio trener Lechii Piotr Nowak.

I niestety scenariusz sprawdza się w przypadku Wawrzyniaka, który w ostatnim ligowym meczu w sezonie 2015/16 doznał pozornie lekkiego urazu pięty. Sprawcą całego zamieszania został piłkarz Cracovii Deleu. U Wawrzyniaka zdiagnozowano rozciętą skórę pod kostką, założonych zostało dwanaście szwów.

Już na zgrupowanie w Juracie 32-latek dotarł z kontuzją, przez którą ani razu nie uczestniczył w treningach z zespołem. W Arłamowie też nie może - ból przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Nawałka odpali w poniedziałek czterech zawodników i na treningach nie ma żadnego odpuszczania. Jednak Wawrzyniak nie może dać z siebie stu procent.

- Kuba ma ranę w okolicy pięty. W Juracie zajmowaliśmy się jej leczeniem, Kuba musiał dostosować obuwie, by ta rana nie była drażniona, ale dziś nie ma już przeciwwskazań, by normalnie trenował - powiedział doktor reprezentacji Jacek Jaroszewski na piątkowej konferencji prasowej.Zdjęcie Nike Polska koszulka polo BPOL120 Zdjęcie Nike Polska koszulka polo BPOL121 Zdjęcie Nike Polska Supporters Ball SC2823-100
Nike Polska koszulka polo B... Nike Polska koszulka polo B... Nike Polska Supporters Ball...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info