Nawałka odkrył karty. Wawrzyniak i Peszko jadą na Euro!

Wszystko jest już jasne. Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka podał ścisłą, 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy. Do Francji uda się dwóch piłkarzy Lechii - Jakub Wawrzyniak oraz Sławomir Peszko.
Tak naprawdę po kontuzji Pawła Wszołka i Macieja Rybusa praktycznie pewne było, że obaj zawodnicy Lechii znajdą się w kadrze na Euro. Trudno było sobie wyobrazić, by selekcjoner zrezygnował z jedynego nominalnego lewego obrońcy, a także z Peszki, który zanotował w ostatnim czasie znaczny progres formy.

Oprócz wyżej wymienionej dwójki do Francji ostatecznie nie pojadą Przemysław Tytoń, Paweł Dawidowicz i Artur Sobiech. Zaraz po poniedziałkowym treningu Nawałka porozmawiał z każdym z nich, oznajmiając swoją decyzję.

- Zawodnicy włożyli w treningi dużo wysiłku. Niestety nie ominęły nas kontuzje, które wykluczyły z wyjazdu na mistrzostwa Maćka Rybusa i Pawła Wszołka. Wierzę jednak, że będą z nami duchem we Francji - przyznał Nawałka tuż przed ogłoszeniem kadry.

- Swoją postawą sprawili, że była bardzo duża rywalizacja. Wspieramy ich i mamy nadzieję, że będą trzymać za nas kciuki - powiedział o "odpalonych" zawodnikach Nawałka.

Kadra Polski na Euro:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Filip Starzyński, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński

Przypomnijmy, że już w środę biało-czerwoni rozegrają przedostatnie towarzyskie spotkanie przed turniejem. Do Gdańska przyjedzie reprezentacja Holandii (początek meczu o godz. 20.45). Z kolei w poniedziałek Polacy będą rywalizować w Krakowie z Litwą.

Kadra uda się do francuskiego La Baule dzień po spotkaniu z Litwą.

Terminarz Polski na Euro:

vs Irlandia Północna, 12 czerwca, godz. 18 (Nicea, Allianz Riviera)

vs Niemcy, 16 czerwca, godz. 21 (Saint-Denis, Stade de France)

vs Ukraina, 21 czerwca, godz. 18 (Marsylia, Stade Vélodrome)Zdjęcie Nike Polska - koszulka RPOL15 Zdjęcie Nike Polska - koszulka RPOL16 Zdjęcie Nike Polska - minipiłka CPOL23
Nike Polska - koszulka RPOL15 Nike Polska - koszulka RPOL16 Nike Polska - minipiłka CPO...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info