Sport.pl

Jakub Wawrzyniak po raz trzeci jedzie na Euro. "Chcę grać więcej niż dotychczas"

Reprezentacja Polski po raz trzeci w historii zagra na mistrzostwach Europy. We wszystkich trzech turniejach udział wzięło dwóch obecnych kadrowiczów: Łukasz Piszczek oraz Jakub Wawrzyniak. To zresztą pierwszy przypadek, że piłkarz gdańskiej Lechii jedzie na imprezę tej rangi.
- Cieszę się z zaufania, jakim obdarzył mnie selekcjoner i liczę, że w większym stopniu niż dotychczas zaznaczę swój udział w tak wielkiej imprezie. Uporałem się z kontuzją, jestem dobrej myśli przed turniejem we Francji. Mamy naprawdę dobrą drużynę - powiedział Wawrzyniak po ogłoszeniu kadry na Euro przez selekcjonera Adama Nawałkę.

Jak na razie Wawrzyniak nie ma najlepszych wspomnień z mistrzostw Europy. W 2008 roku wystąpił w jednym spotkaniu, tym o pietruszkę, przegranym 0:1 z Chorwacją. Podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku ani razu nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Teraz jednak 48-krotny reprezentant Polski ma uzasadnione nadzieje, że tak się stanie. Na Euro nie jedzie bowiem Maciej Rybus, który był pewniakiem do gry na lewej obronie. Teraz Nawałka musi kombinować czy postawić na Wawrzyniaka, czy może po raz kolejny ustawić na tej stronie boiska Artura Jędrzejczyka.

Drugim piłkarzem biało-zielonych, który najbliższy miesiąc spędzi we Francji jest Sławomir Peszko (35 występów w koszulce z orzełkiem na piersi). Jeszcze na początku tego roku mało kto by się spodziewał takich rozstrzygnięć, jednak dobra końcówka sezonu w wykonaniu skrzydłowego sprawiła, że i dla niego znajdzie się miejsce w samolocie.

- To naturalne, że jestem bardzo szczęśliwy z powodu nominacji. Mam już spore doświadczenie i wierzę, że będę ważnym ogniwem naszej reprezentacji. Równie optymistycznie spoglądam w kierunku turnieju we Francji, choć wiadomo, że tam nie będzie słabych przeciwników. Na razie myślimy o tym, żeby się dobrze zaprezentować na tamtejszych boiskach i wyjść z grupy - przyznał Peszko na oficjalnej stronie klubu.

Przypominamy, że obaj piłkarze Lechii będą mieli okazję do zaprezentowania swych umiejętności przed gdańskimi kibicami już w środę. O godz. 20.45 Polska zagra na Stadionie Energa Gdańsk z Holandią.Zdjęcie Nike Polska - koszulka DPOL46 Zdjęcie Nike Polska spodenki SPOL36 Zdjęcie Nike Polska spodenki SPOL37
Nike Polska - koszulka DPOL46 Nike Polska spodenki SPOL36 Nike Polska spodenki SPOL37
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: