Sport.pl

Piotr Wiśniewski przedłużył kontrakt z Lechią

Legenda klubu - bo tak trzeba go nazywać - Piotr Wiśniewski przedłużył umowę z gdańską Lechią. 33-letni już pomocnik związał się z biało-zielonymi kontraktem do 30 czerwca 2017 roku.
- Piotr jest jedną z ikon naszego klubu, zawodnikiem szanowanym przez kibiców, a przede wszystkim ciągle prezentującym wysokie umiejętności sportowe. Obie strony są zadowolone z faktu przedłużenia przez niego umowy - powiedziała Agata Kowalska, przewodnicząca rady nadzorczej Lechii.

W sezonie 2015/16 Wiśniewski rozegrał w ekstraklasie zaledwie dziewięć spotkań, jednak wszystkie miały miejsce w rundzie jesiennej. Zimą zawodnik udał się wprawdzie na obóz do Turcji, lecz po kilku dniach musiał wrócić do kraju, gdyż odnowiła mu się kontuzja.

Po jakimś czasie 33-latek wrócił do treningów, regularnie przebywał z pierwszym zespołem, ale nie doczekał się pierwszego meczu w Lechii, gdy trenerem jest Piotr Nowak.

Podczas całej swojej przygody z gdańskim klubem Wiśniewski wystąpił 168 razy na szczeblu ekstraklasy i strzelił 27 bramek. Po raz ostatni wpisał się na listę strzelców 7 grudnia 2013 roku. Zdobył wówczas hat-tricka w starciu z Piastem Gliwice. Łącznie w biało-zielonej koszulce zagrał 236 razy.

- Kibicowałem Lechii od dziecka, zawsze chciałem tu grać. Cieszę się, że mogłem zrealizować to marzenie i odnosić z klubem sportowe sukcesy. Awansowaliśmy najpierw na zaplecze ekstraklasy, później do krajowej elity. Od trzech sezonów znajdujemy się w krajowej czołówce, w nadchodzących rozgrywkach chcielibyśmy wreszcie wskoczyć na podium. A może nawet powalczyć o mistrzostwo. Mamy na pewno bardzo dobrą drużynę, zdolną do odnoszenia takich sukcesów. Chciałbym ukoronować moją piłkarską przygodę co najmniej wywalczeniem medalu z Lechią - powiedział Wiśniewski po podpisaniu kontraktu.

Poprzedni kontrakt Wiśniewskiego wygasał 30 czerwca bieżącego roku.RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Więcej o: