Poznaliśmy terminarz ekstraklasy na sezon 2016/17. Pierwsze derby Trójmiasta w październiku

Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz na sezon 2016/17, który rozpocznie się 15 lipca. Zarówno Lechię Gdańsk, jak i Arkę Gdynia w pierwszej kolejce czekają mecze wyjazdowe. Biało-zieloni udadzą się do Płocka na spotkanie z Wisłą, z kolei gdynianie pojadą do Niecieczy, by rywalizować z Termalicą Bruk-Bet. Derby Trójmiasta najpierw odbędą się w Gdyni (ostatni weekend października). Rewanż w Gdańsku zaplanowano dopiero na 29. kolejkę (15 kwietnia).
W 2016 roku odbędzie się dwadzieścia kolejek. Pozostałe dziesięć i siedem rundy finałowej odbędzie się już w przyszłym roku, a runda wiosenna wystartuje 10 lutego.

Lechia rozpocznie sezon od dwóch wyjazdów. Najpierw biało-zieloni udadzą się do Płocka, a w drugiej kolejce zagrają z Górnikiem Łęczna. Z kolei Arkę po meczu w Niecieczy czeka domowa potyczka z Wisłą Kraków. Z tą samą Wisłą w trzeciej kolejce zagra u siebie Lechia.

- W tym roku Departament Logistyki Rozgrywek przy tworzeniu zestawu par rozpatrzył 44 uwagi i wnioski klubów. Dotyczyły one zarówno wymiany płyt boiska, remontów a także planowanych imprez zewnętrznych jak koncerty, maratony. Dodatkowym wyzwaniem było rozpatrzenie uwag związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży, które zgłosił sam organizator oraz Wojewoda Małopolski. Z tego względu np. Wisła Kraków jest zmuszona rozegrać trzy spotkania z rzędu poza Krakowem, gdyż jej stadion jest zajęty na potrzeby organizacji ŚDM - wyjaśnił Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek w Ekstraklasie SA.

Ze względu na udział klubów w kwalifikacjach do rozgrywek europejskich w lipcu Legia Warszawa będzie rozgrywać swoje mecze w soboty, a Cracovia, Piast Gliwice oraz Zagłębie Lubin w niedziele.

Terminarz ekstraklasy:

1. kolejka (16-17 lipca)

Wisła Płock - Lechia Gdańsk

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia

2. kolejka (23-24 lipca)

Arka Gdynia - Wisła Kraków

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk

3. kolejka (30-31 lipca)

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Pełny terminarz dostępny jest na oficjalnej stronie Ekstraklasy SA.Zdjęcie Allright Rękawice Bramkarskie CHAMPION Zdjęcie ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE ARISH Zdjęcie ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE PROFESIONAL
Allright Rękawice Bramkarsk... ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE ... ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info