Sport.pl

Piotr Wiśniewski: Możemy powalczyć o mistrzostwo Polski

- Wygląda na to, że sezon 2016/17 będzie ostatnim w mojej przygodzie z futbolem - mówi Piotr Wiśniewski, który w środę o rok przedłużył kontrakt z biało-zielonymi. - Jestem bardzo szczęśliwy, zrobię wszystko, by ten ostatni rok wyglądał bardzo dobrze. Możemy powalczyć o mistrzostwo Polski - podkreśla ?Wiśnia?.
Bez cienia wątpliwości Piotr Wiśniewski jest ikoną Lechii. Przeżył z nią wspaniałą chwilę, jaką był awans do ekstraklasy w sezonie 2007/08. Przede wszystkim stał się specjalistą od strzelania bramek w meczach derbowych (dwukrotnie pogrążył Arkę w spotkaniach na stadionie przy ul. Traugutta).

Jego poprzedni kontrakt wygasał 30 czerwca bieżącego roku. Obie strony dogadały się błyskawicznie i "Wiśnia" będzie reprezentował biało-zielonych przynajmniej przez kolejny sezon.

- Tak naprawdę każda oferta by mnie zadowalała. Jestem bardzo szczęśliwy, bo Lechia to mój klub. Wychowałem się w Starogardzie Gdańskim, gdzie każdy Lechii kibicował. To dla mnie spełnienie marzeń, że mogłem przez tyle lat tu występować i będzie mi to dane jeszcze przez dwanaście miesięcy - mówi Wiśniewski.

Wszystko wskazuje na to, że po sezonie 2016/17 "Wiśnia" zakończy piłkarską karierę.

- Na dziś wydaje się, że to może być moja ostatnia umowa. Wszystko wskazuje na to, że w Lechii zakończę moją przygodę z futbolem. Będę robił wszystko, by ten ostatni rok wyglądał bardzo dobrze - przyznaje Wiśniewski.

Tak naprawdę - oprócz awansu do ekstraklasy z Lechią - próżno szukać wielkich sukcesów w CV Wiśniewskiego. Zakończenie kariery wydaje się być zatem idealną okazją, by wreszcie coś osiągnąć. W minionych rozgrywkach blisko był awans do europejskich pucharów. Teraz cel nie może być inny.

- Mamy taką drużynę, że spokojnie możemy powalczyć nawet o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że mój ostatni sezon będzie ukoronowaniem całego pobytu tutaj, kibice będą szczęśliwi, a ja zapamiętam grę w klubie jako ogromny sukces - podkreśla "Wiśnia".Więcej o: