Sport.pl

Lechia rezygnuje z drużyny rezerw

Drugi zespół Lechii walczy o utrzymanie w trzeciej lidze, ale teraz jest już to mało istotne. Klub wydał komunikat, w którym podkreśla, że rezygnuje z ubiegania się o licencję na przyszły sezon. Rezerwy biało-zielonych przestają istnieć - przynajmniej na jakiś czasu.
Lechia Gdańsk postanowiła nie składać wniosku do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o przyznanie licencji dla drużyny rezerw na sezon 2016/17. Decyzja klubu wynika z powodów szkoleniowych. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie nastąpi reaktywacja drugiego zespołu. W chwili obecnej gdański klub zamierza położyć jeszcze większy nacisk na szkolenie młodzieży i rozwój swojej Akademii - brzmi komunikat.

- Bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu będzie w nadchodzącym sezonie drużyna występująca w Centralnej Lidze Juniorów. Chcielibyśmy dać szansę najbardziej uzdolnionym młodym zawodnikom, którzy w większej liczbie będą na co dzień trenowali z pierwszym zespołem - mówi dla oficjalnej strony klubu trener Piotr Nowak.

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że przecież to właśnie w trzeciej lidze mieli szansę występować piłkarze, którzy nie mieścili się w składzie pierwszego zespołu na mecze ekstraklasy. Trudno powiedzieć czy ma to związek z reformą trzecich lig (od przyszłego sezonu będą cztery grupy, a nie osiem).

Na sobotę zaplanowana została ostatnia kolejka trzeciej ligi "Bałtyckiej". Rezerwy Lechii udają się do Kartuz, by rozegrać - być może - ostatni mecz w historii (początek o godz. 16). Nie ma on już żadnego znaczenia dla układu tabeli.