Dariusz Trela nie wraca do Lechii. Podpisał kontrakt z Termalicą

Wygasający 30 czerwca kontrakt Dariusza Treli z Lechią Gdańsk nie zostanie przedłużony. W poniedziałek 26-letni bramkarz związał się umową z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.
Trela trafił do Lechii latem 2014 roku. Wiązano z nim spore nadzieje, bo przecież miał za sobą świetny sezon w barwach Piasta Gliwice. On jednak zawiódł na całej linii. Stawiał na niego jedynie Joaquim Machado, ale gdy został zwolniony, do bramki wskoczył Mateusz Bąk.

Następnie Trela był wypożyczany do GKS-u Bełchatów i Korony Kielce. W poprzednim sezonie rozegrał w ekstraklasie 19 spotkań w ekstraklasie w barwach kieleckiego klubu.

Kontrakt 26-latka obowiązywał w Lechii do 30 czerwca bieżącego roku. Była w nim co prawda opcja przedłużenia o kolejny rok, z której jednak gdański klub nie skorzystał. W poniedziałek Trela podpisał kontrakt z Bruk-Betem Termalicą.

W kadrze Lechii jest aktualnie trzech bramkarzy: Vanja Milinković-Savić, Łukasz Budziłek i Mateusz Bąk. Ponadto na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice przebywał ostatnio Damian Podleśny, jednak jego przyszłość nie jest jeszcze jasna.