Sport.pl

Polska zremisowała z Litwą. Dobry mecz Wawrzyniaka, kolejny kwadrans Peszki

W ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2016 reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Litwą. Pełne spotkanie rozegrał obrońca Lechii Jakub Wawrzyniak, a niespełna kwadrans na boisku przebywał Sławomir Peszko.
- Kuba normalnie trenuje i jest w pełni gotowy do gry - przekonywał w niedzielę selekcjoner Adam Nawałka.

I w meczu z Litwą piłkarz Lechii zajął miejsce na lewej stronie defensywy. W niedawnym starciu z Holandią nie było to jeszcze możliwe i jako lewy obrońca wystąpił Artur Jędrzejczyk, co nie okazało się najlepszym posunięciem.

Na tle Litwinów Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Biało-czerwoni bramki nie stracili i tak naprawdę trudno się przyczepić do Wawrzyniaka o jakąkolwiek sytuację.

Peszko pojawił się na murawie w 77. minucie i... wyglądał dość chaotycznie. Zaraz po wejściu na plac gry Polacy strzelili gola, ale arbiter go nie uznał, dopatrując się faulu skrzydłowego biało-zielonych. Tak jak i w starciu z Holandią, tak i teraz Peszko miał swoją sytuację, ale jego próba z linii pola karnego była niecelna.

Przygotowania do Euro 2016 we Francji są już na ostatniej prostej. We wtorek reprezentacja udaje się do La Baule. A pierwszy mecz na turnieju z Irlandią Północną odbędzie się już w niedzielę.Więcej o: