Sport.pl

Piłkarze Lechii rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu

Piątkowymi badaniami wytrzymałościowo-szybkościowymi piłkarze Lechii rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Wśród zawodników zabraknie tylko przebywających we Francji na Euro Jakuba Wawrzyniaka i Sławomira Peszko, spełniającego się podczas tego turnieju w roli dziennikarza Sebastiana Mili oraz Milosa Krasicia. Obaj dołączą do kolegów w poniedziałek, kiedy drużyna uda się na obóz do Gniewina.
Podczas pierwszych zajęć, które odbędą się na stadionie przy ul. Traugutta, piłkarze podzieleni zostaną na czteroosobowe grupy i po kolei przechodzić będą testy wytrzymałościowo-szybkościowe. Pierwsza z nich rozpocznie je o godz. 9, ostatnia zakończy ok. godz. 20.

W zajęciach uczestniczyć będą niemal wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu z rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Zabraknie tylko Marko Maricia, który po zakończeniu okresu wypożyczenia powrócił do Hoffenheim oraz przebywających na Euro we Francji z reprezentacją Polski Jakuba Wawrzyniaka i Sławomira Peszko, a także Milosa Krasicia i Sebastiana Mili. Ten ostatni debiutuje podczas turnieju w roli dziennikarza, dlatego zabraknie go na pierwszych zajęciach. Do zespołu, podobnie jak Serb, dołączy w poniedziałek, kiedy cała ekipa uda się na obóz do Gniewina. Potrwa on 13 dni, Lechia rozegra w tym czasie dwa sparingi - z Apoelem Nikozja (26 czerwca) oraz Partizanem Belgrad (2 lipca).

Na pierwszych zajęciach, oprócz wracających z wypożyczeń Bartłomieja Pawłowskiego i Damiana Podleśnego oraz dwóch nastolatków z zespołu juniorów (Tomasz Makowski i Miłosz Kałahur), pojawi się również nowy nabytek Lechii Bułgar Milen Gamakow.

Więcej o: