Bułgar Milen Gamakow nowym piłkarzem Lechii

22-letni Milen Gamakow to pierwsze wzmocnienie Lechii przed nowym sezonem. Bułgarski zawodnik podpisał z gdańskim klubem 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.
Gamakow występuje przede wszystkim na pozycji defensywnego pomocnika, choć nieobca jest mu również gra na środku obrony. Do tej pory grał tylko w drużynach z ligi bułgarskiej. Jest wychowankiem Czernomorca Burgas, tam zaczynał też seniorską karierę. Potem na rok był wypożyczony do lokalnego rywala Neftochimika Burgas, a w sezonie 2013/14 ponownie reprezentował barwy Czernomorca. Dwa ostatnie lata spędził w zespole Botew Płowdiw, w barwach którego rozegrał 55 spotkań w bułgarskiej ekstraklasie, strzelając cztery gole.

Gamakow to również młodzieżowy reprezentant Bułgarii, który grał w drużynach narodowych swojego kraju od U-17 do U-23. Otrzymał już również powołanie do seniorskiej reprezentacji Bułgarii, ale póki co jeszcze w niej nie zadebiutował.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Lechią, która jest wielkim klubem. Dla mnie transfer do gdańskiej drużyny to duże wyzwanie, biorąc pod uwagę fakt, że dołączam do zespołu z wieloma uznanymi piłkarzami. Liczę, że będę mógł się od nich wiele nauczyć. Będę chciał pokazać się gdańskim kibicom z jak najlepszej strony i chciałbym, by w nowym sezonie mogli jak najczęściej cieszyć się z naszych zwycięstw - powiedział tuż po podpisaniu umowy Gamakow.

Bułgar w gdańskiej drużynie będzie występował z numerem 38 na koszulce. W zespole Lechii zastąpi Daniela Łukasika, który ma zostać wypożyczony do innego klubu.

Umowa zawodnika wejdzie w życie 1 lipca, ale piłkarz ma już zgodę swojego dotychczasowego klubu na treningi z gdańskim zespołem. Zatem od piątku rozpocznie razem z innymi piłkarzami biało-zielonych przygotowania do nowego sezonu.