Włoskie media: Rafał Wolski przejdzie z Fiorentiny do Lechii

Według informacji znanego włoskiego dziennikarza Gianluki di Marzio, zawodnik Fiorentiny Rafał Wolski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Wiśle Kraków, w najbliższym czasie przeniesie się do Lechii Gdańsk.
Wolski zawodnikiem klubu z Florencji został na początku 2013 roku, dokąd przeniósł się z Legii Warszawa. Miał wówczas 20 lat i uznawany był za jeden z największych talentów polskiej piłki, jednak za granicą sobie nie poradził. Nie przebił się ani we Fiorentinie (w sumie 15 meczów, jeden gol i jedna asysta), ani w zespołach, do których był z niej wypożyczany - występującym w Serie B Bari oraz belgijskim KV Mechelen. Jednak tam również nie błyszczał - w Bari przez pół sezonu rozegrał siedem meczów (bez gola i asysty), w Mechelen przez półtora roku wystąpił w 24 spotkaniach - zdobył dwa gole i miał dwie asysty.

W lutym tego roku Wolski został wypożyczony po raz kolejny - tym razem do Wisły. W jej barwach odzyskał wysoką formę i zaliczył bardzo dobrą rundę wiosenną. Rozegrał 14 meczów, w których zdobył cztery bramki i miał aż dziewięć asyst. Przez moment spekulowało się nawet, że może załapać się do kadry reprezentacji Polski na Euro 2016. Nie może więc dziwić, że krakowski klub bardzo chciał zatrzymać Wolskiego, miał zresztą prawo pierwokupu z Fiorentiny. Problemem była jednak kwota odstępnego, która wynosiła 500 tys. euro (piłkarz ma z Fiorentiną kontrakt wazny do czerwca 2017 roku). Wisła chciała ją zbić, ewentualnie przedłużyć wypożyczenie, a negocjacje rozpoczęły się od razu po zakończeniu sezonu. Już wówczas pisaliśmy, że mniej więcej w tym samym czasie z chęcią wykupienia Wolskiego zgłosiła się do włoskiego klubu Lechia, dla której pół miliona euro nie byłoby wielkim wydatkiem.

Teraz informację tę potwierdza świetnie zorientowany w realiach włoskiej piłki dziennikarz Sky Sport Italia Gianluca di Marzio. Według niego negocjacje Wisły z Fiorentiną zakończyły się fiaskiem, a Wolski w najbliższym czasie ma przenieść się do Lechii. Byłoby to niewątpliwie duże wzmocnienie gdańskiego klubu, który poszukuje zawodnika na pozycję ofensywnego pomocnika.

Przypomnijmy, że do tej pory jedynym letnim transferem Lechii jest pozyskanie Bułgara Milena Gamakowa. Z wypożyczeń do innych klubów wrócili z kolei Damian Podleśny oraz Bartłomiej Pawłowski.