Oficjalnie: Rafał Wolski piłkarzem Lechii

Rafał Wolski to kolejne wzmocnienie Lechii przed nowym sezonem. 23-letni ofensywny pomocnik przechodzi z włoskiej Fiorentiny. Kontrakt z gdańskim klubem obowiązywać będzie do czerwca 2019 roku.
Sprawa potwierdzenia transferu ze względu na opieszałość działaczy Fiorentiny nieco się w ostatnich dniach przeciągała, ale wreszcie Wolski już oficjalnie został piłkarzem Lechii.

Kłopot bogactwa Nowaka

A to oznacza, że trener Piotr Nowak będzie miał w nadchodzącym sezonie niemały ból głowy, oczywiście w pozytywnym sensie. Już w poprzednich rozgrywkach w środku pola był w Lechii kłopot bogactwa, teraz wszystko "skomplikuje" się jeszcze bardziej, a Wolski będzie musiał szybko wkomponować się w sprawnie funkcjonujący na wiosnę mechanizm. Głównym dowodzącym środkowej strefy boiska jest przecież Milos Krasić, nie mniej istotną rolę w drużynie odgrywa Michał Chrapek, ostatniego słowa nie powiedział na pewno kapitan zespołu Sebastian Mila. A jest przecież jeszcze Aleksandar Kovacević. Wydaje się jednak, że kto jak kto, ale Wolski poradzi sobie w Lechii bez najmniejszych problemów.

Dlaczego? Przede wszystkim biało-zieloni są zespołem, który w każdym meczu chce kreować grę, dominować nad rywalem, długo utrzymywać się przy piłce. Lechia praktycznie cały czas przebywa na połowie przeciwnika, wymienia dużo podań, w większości przypadków gra odbywa się na jeden lub dwa kontakty. A Wolski do takiej gry jest wprost stworzony. Ponadto mowa o zawodniku, który nie boi się dryblować i popisywać się swoimi wysokimi umiejętnościami technicznymi.

Chce wrócić do reprezentacji

- Sygnał o zainteresowaniu klubu z Gdańska dostałem tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu. Nie zastanawiałem się długo i szybko podjąłem decyzję, że chcę dołączyć do Lechii. To zespół, który gra otwartą, ofensywną piłkę i taki styl bardzo mi odpowiada. Razem z Lechią chcę powalczyć w nowym sezonie o czołowe miejsca w ekstraklasie. Moim celem jest również powrót do reprezentacji Polski - powiedział 23-letni piłkarz tuż po podpisaniu kontraktu z Lechią.

Wolski do tej pory rozegrał w biało-czerwonych barwach cztery mecze, ale ostatni w maju 2014 roku. Był również w 23-osobowej kadrze na Euro 2012, ale na tym turnieju nie wystąpił ani razu. Teraz chce się przypomnieć selekcjonerowi Adamowi Nawałce, co zresztą zrobił już na wiosnę w barwach Wisły Kraków.

Wisła chciała, Lechia mogła

To właśnie w Krakowie na dobre wrócił do świata żywych. Od stycznia 2013 roku był piłkarzem Fiorentiny (przeszedł do niej z Legii Warszawa), ale w tym klubie tak naprawdę nigdy się nie przebił. W tym czasie dwa lata spędził na wypożyczeniach, jednak dopiero to ostatnie - właśnie do Wisły na rundę wiosenną poprzedniego sezonu - było udane (wcześniej nie poradził sobie w klubie Serie B Bari oraz belgijskim KV Mechelen). Wolski w barwach "Białej Gwiazdy" rozegrał 14 meczów, zdobył cztery gole, zaliczył dziewięć asyst i przypomniał, że kiedy wyjeżdżał z Polski uznawany był za jeden z największych talentów w naszym futbolu. Krakowski klub bardzo chciał zatrzymać go w zespole na kolejny sezon, ale cena wykupu - 500 tys. euro - okazała się zaporowa. Taka kwota nie stanowiła problemu dla Lechii i Wolski od dziś jest jej zawodnikiem. Choć z zespołem trenował on już od 24 czerwca na obozie przygotowawczym w Gniewinie.

- Miałem możliwość uczestniczenia w zajęciach i poznania się z kolegami z zespołu i sztabem szkoleniowym. Teraz liczę, że będę mógł sprawdzić swoją formę w spotkaniach sparingowych i podjąć walkę o miejsce w pierwszym składzie na mecze ligowe - dodał nowy gracz biało-zielonych, który grać będzie z numerem 27.

Przypomnijmy, że wcześniej nowym zawodnikiem Lechii został Bułgar Milen Gamakow, a z wypożyczeń wrócili Bartłomiej Pawłowski oraz Damian Podleśny.

KIM JEST NOWY TRENER LECHII? "POWIEDZ MI PIOTR SZCZERZE: DLACZEGO SIĘ NIE PRZYŁOŻYSZ?