Rafał Wolski już w Gniewinie, ale jeszcze bez kontraktu. Włosi ociągają się z przysłaniem dokumentów

Rafał Wolski dołączył już do przybywającego na zgrupowaniu w Gniewinie zespołu Lechii, ale jeszcze nie podpisał kontraktu z gdańskim klubem. A wszystko przez opieszałość działaczy Fiorentiny.
23-letni ofensywny pomocnik ustalił już wszystkie warunki kontraktu, pomyślnie przeszedł też testy medyczne i dołączył do kolegów przebywających w Gniewinie. Póki co na przeszkodzie do sfinalizowania transakcji (Lechia zapłaci Fiorentinie, której zawodnikiem Wolski był od stycznia 2013 r., 500 tys. euro) stanęły pewne kwestie formalne. Włoski klub ociąga się bowiem z dosłaniem wszystkich potrzebnych dokumentów. Kiedy to nastąpi, Wolski już oficjalnie zostanie piłkarzem gdańskiego klubu.

Zawodnik otrzymał już jednak od Wisły Kraków, do której ostatnio był wypożyczony z włoskiego klubu do 30 czerwca 2016, zgodę na podjęcie treningów z Lechią.

Prawdopodobnie jeszcze bez niego biało-zieloni rozegrają w niedzielę pierwszy sparing. O godz. 17 zmierzą się w Gniewinie z mistrzem Cypru APOEL-em Nikozja. Drużyna z Wyspy Afrodyty przebywa w ośrodku Mistral od 18 czerwca i rozegrała w tym czasie już dwa sparingi. Najpierw w poniedziałek zremisowała z Atlantasem Kłajpeda 2:2 (gole zdobyli Argentyńczyk Tomas de Vincenti oraz Brazylijczyk Vinicius), natomiast w czwartek wygrała z Partizanem Belgrad 1:0 (po bramce de Vincentiego z karnego).

Zespół APOEL-u, który nieprzerwanie od czterech lat zdobywa mistrzostwo Cypru, oparty jest na zawodnikach z Hiszpanii, Portugalii oraz Brazylii. W kadrze zespołu znajduje się m.in. były piłkarz Legii Warszawa Inaki Astiz, a jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci jest również były bramkarz m.in. AZ Alkmaar i PSV Eindhoven Boy Waterman.

Oprócz starcia z mistrzem Cypru lechistów przed startem nowego sezonu czekają jeszcze trzy gry kontrolne. Na zakończenie pobytu w Gniewinie zmierzą się oni z Partizanem Belgrad (2 lipca), a potem z Chojniczanką w Chojnicach (6 lipca) oraz Drutex Bytovią w Gniewinie (9 lipca).