Sport.pl

Mario Maloca: Za mną najgorszy tydzień w życiu

Przebywający na obozie w Gniewinie piłkarze Lechii mają za sobą kilka dni potężnej harówki. Najlepiej świadczą o tym słowa obrońcy biało-zielonych Mario Maloki. - Tak ciężko jeszcze nigdy nie pracowałem, za mną chyba najgorszy tydzień w życiu. Wierzę jednak, że dzięki temu będziemy świetnie przygotowani do sezonu - podkreśla Chorwat.
Zespół Lechii przebywa w Gniewinie od 20 czerwca. Od samego początku trener Piotr Nowak nie oszczędza swoich zawodników ordynując im po dwa lub trzy treningi dziennie, głównie budujące wytrzymałość. Dużo biegania, treningi stacjonarne, siłownia - to rzeczywistość gdańskich piłkarzy w ostatnich dniach.

O tym jak mocno dostają w kość piłkarze Lechii najlepiej świadczy wypowiedź Mario Maloki.

- Jeszcze nigdy nie pracowałem tak ciężko, to był najgorszy tydzień w moim życiu - nie ma wątpliwości obrońca biało-zielonych. - Ale oczywiście mamy pełne zaufanie do sztabu trenerskiego i wierzymy, że dzięki tej pracy będziemy świetnie przygotowani do nowego sezonu. Chcemy grać jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie i zdecydowanie poprawić 5. miejsce, które zajęliśmy na koniec poprzednich rozgrywek. Tym bardziej, że będziemy jeszcze silniejsi, doszło kilku dobrych piłkarzy, m.in. Bartek Pawłowski czy Rafał Wolski, więc nie ma co ukrywać, że naszym celem będzie walka o mistrzostwo Polski - zaznacza Maloca.

Przerywnikiem w ciężkiej pracy są mecze sparingowe. W pierwszym z nich Lechia pokonała APOEL Nikozja 2:1, w drugim - na koniec zgrupowania - zmierzy się z Partizanem Belgrad (sobota, 2 lipca).

- W meczu z APOEL-em w pierwszej połowie graliśmy młodym składem [do przerwy mistrz Cypru prowadził 1:0], w drugiej zagraliśmy już nieco lepiej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jak mocno pracowaliśmy przez kilka poprzednich dni. Bardzo cieszę się również na sparing z Partizanem, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie grałem przeciwko zespołowi z Serbii. Uważam, że mamy lepszy zespół, ale oczywiście wyniki sparingów nie są najważniejsze, liczy się praca jaką wykonujemy podczas zgrupowania - podsumowuje Maloca.

Przed startem rozgrywek ekstraklasy (15 lipca, wyjazdowy mecz z Wisłą Płock), oprócz spotkania z Partizanem Lechia rozegra jeszcze dwa sparingi: 6 lutego w Chojnicach z Chojniczanką oraz 9 lutego w Gniewinie z Drutex Bytovią.

Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIELD GUARD JNR SLIP 20505UCID Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIELD SLIP 20504UCLY Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE DECCO GUARD SLIP JNR NIEBIESKI 20530UCQY
UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIEL... UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIEL... UMBRO OCHRANIACZE DECCO GUA...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: