Michał Chrapek: Jesteśmy w Gniewinie, by ciężko pracować, a nie marudzić

- Nie mamy prawa na nic narzekać. Jesteśmy tu po to, by ciężko pracować, a nie marudzić. Jestem pewien, że do pierwszego meczu w ekstraklasie będziemy bardzo dobrze przygotowani - mówi Michał Chrapek, który wraz z zespołem Lechii przebywa na obozie w Gniewinie.
W pierwszym sparingu przed sezonem 2016/17 piłkarze Lechii pokonali APOEL Nikozja 2:1 . O ile w drugiej połowie gra była płynna i kibice nie mieli prawa narzekać na sytuacje pod bramką Cypryjczyków, o tyle przed przerwą mało było jakości.

- Myślę, że i pierwsza połowa nie wyglądała najgorzej, patrząc na naszą grę. Popełnialiśmy jednak za dużo strat i do tego mógłbym się przyczepić. Za nami treningi biegowe, dbaliśmy przede wszystkim o kondycję. Generalnie widać było, że trochę nam brakuje piłki. Uważam, że z biegiem czasu będzie to wyglądać coraz lepiej, zaczynając od najbliższego sparingu z Partizanem Belgrad - przekonuje Chrapek, który w niedzielnym starciu z APOEL-em Nikozja wystąpił w pierwszej połowie, gdy na boisku przebywał teoretycznie słabszy zespół biało-zielonych.

- Dla mnie to nic nie oznacza. Wykonuję swoją robotę na boisku i czekam na pierwszy mecz w lidze - podkreśla pomocnik Lechii.

Gdański zespół jako jeden z ostatnich rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu.

- Na pewno będziemy dobrze przygotowani do ligi. Wszystko jest dobrze przygotowane, każdy dzień mamy skrupulatnie zaplanowany. Treningi są ciężkie, a nogi mocno naładowane, Ale jesteśmy tu po to, by ciężko pracować, a nie marudzić - mówi Chrapek.

Latem do drużyny dołączył już Milen Gamakow, na dniach umowę podpisze Rafał Wolski, a Sebastian Mila w sparingu z APOEL-em pokazał, ze nie należy go jeszcze skreślać. Konkurencja w środku pola będzie jeszcze mocniejsza niż w poprzednim sezonie.

- Podchodzę do tego normalnie. Przy okazji okienka transferowego zawsze są zmiany w zespole i nie inaczej jest tym razem - dodaje Chrapek.Zdjęcie PUMA BLUZA BRAMKARSKA GRAPHIC GK 700399-03 Zdjęcie Puma V-PRo 030205-02 Zdjęcie Puma Torba AFC Arsenal Medium Bag 07288102
PUMA BLUZA BRAMKARSKA GRAPH... Puma V-PRo 030205-02 Puma Torba AFC Arsenal Medi...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info