Sport.pl

Przemysław Macierzyński na testach medycznych w Benfice

Młody napastnik gdańskiej Lechii Przemysław Macierzyński udał się do Lizbony na testy medyczne. Jeśli przejdzie je pozytywnie, zostanie wypożyczony na rok do Benfiki.
- To dla mnie duży zaszczyt, że znalazłem się w kręgu zainteresowań takiego klubu jak Benfica. To dla mnie duża szansa i lecę do Portugalii ze sporymi nadziejami, że moja piłkarska kariera nabierze jeszcze większego rozpędu - przyznał przed wylotem młodzieżowy reprezentant Polski.

17-letni napastnik w minionym sezonie zagrał w 17 meczach III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej i strzelił cztery gole.

Macierzyński ma już za sobą debiut w ekstraklasie. W ostatniej kolejce sezonu 2014/15 zagrał minutę w meczu Jagiellonia - Lechia. Jednak większość czasu młody zawodnik spędził na boiskach trzeciej ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów.

W Portugalii Macierzyński spotka innego byłego piłkarza biało-zielonych Pawła Dawidowicza. Bardzo wątpliwe jednak, by obaj mieli okazję spotkać się na treningu. Dawidowicz trenuje bowiem z pierwszym zespołem Benfiki, natomiast Macierzyński ma docelowo ćwiczyć z rezerwami, zaś w lidze występować będzie w drużynie juniorskiej.Zdjęcie Lechia Juventus Więcej niż mecz Zdjęcie Adidas Lechia Gdańsk - koszulka junior RLGD08j Zdjęcie Lanki Nike Performance MERCURIAL VAPOR X FG 648553
Lechia Juventus Więcej niż ... Adidas Lechia Gdańsk - kosz... Lanki Nike Performance MERC...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: